5 نکته برای افزایش امنیت فروشگاه اینترنتی

امنیت فروشگاه اینترنتی مسئله بسیار مهمی هست که اکثر مدیران وی بهش توجه خاصی دارن تا لطمه ای به فروشگاه یا وبسایت وارد نشه و تلاش میکنند با استفاده از پروتکل های مختلف سطح امنیت را بالا ببرند .

امنیت فروشگاه اینترنتی

امنیت فروشگاه اینترنتی

در سری جلسات آموزش رایگان ووکامرس مقاله ای را تهیه کردیم تا با رعایت کردن 5 نکته مهم, امنیت فروشگاه اینترتی را حد بسیار زیادی افزایش دهید,

انتخاب هاستینگ مناسب

همیشه برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی خودتان از شرکت های معتبر اقدام به تهیه هاست نمایید .همچنین انتخاب یک سرویس هاستینگ مناسب جدا از جلوگیری حملات هکرها باید پشتیبانی بسیار عالی هم داشته باشد تا در مواقع ضروری بتونن ضعف های امنیتی رو بررسی و پوشش بدن.

افزایش امنیت فروشگاه

استفاده از پروتکل HTTPS

یکی دیگه از مهم ترین کارهایی که باید برای فروشگاه اینترنتی خودتان انجام دهید تا از کلاهبرداری های احتمالی جلوگیری کند فعال کردن پروتکل HTTPS است , برخی از ارائه دهنده های هاستینگ پروتکل HTTPS را به صورت رایگان نیز ارائه می دهند و یا در بعضی شرکت ها هم باید به صورت جداگانه آن را تهیه و خریداری کنید .. البته یک موضوع بسیار مهم را فراموش نکنید , وبسایت هایی که دارای پروتکل HTTPS  می باشند  گوگل امتیاز بیشتری در سئو برای این وبسایت ها در نظر میگیرد .

پروتکل https

ذخیره نکردن اطلاعات مشتریان

منظور از ذخیره نکردن اطلاعات مشتریان این نیست که نام و نام خانوادگی یا ایمیل آنها را نداشته باشیم بلکه اطلاعات حساس و مالی آنها است که خدایی نکرده اگر در اختیار هکرها قرار بگیرد ضررهای جبران ناپذیری به سایت شما و مشتریان وارد خواهد شد . همچنین اعتبار کاربران را نسبت به فروشگاه اینترنتی خود از دست می دهید ..

اطلاعات مشتریان

بروزرسانی فروشگاه اینترنتی

هکرها همیشه به دنبال راه هایی برای نفوذ به وبسایت یا فروشگاه اینترنتی هستند ازین رو توسعه دهندگان نیز همیشه برای پوشش نقاط ضعف بروزرسانی هایی را ارائه می دهند تا دست هکرها را تا حد بسیار زیادی نسبت به نفوذ قطع کنند ,اگر هر نوع بروز رسانی برای افزونه ها یا وبسایت شما ارائه شد بلافاصله این بروزرسانی ها را نصب کنید تا در امان بمانید …

بروزرسانی فروشگاه

بک آپ گیری منظم

مهمترین کاری که هر مدیر وبسایت باید توجه ویژه ای به آن داشته باشد, بک آپ گیری منظم  از وبسایت است ,اگر خدایی نکرده یک روز وبسایت شما به هر دلیل هک شد بتوانید از نسخه پشتیبان استفاده کرده و سایت خود را نجات دهید , برای تهیه بک آپ می توانید از افزونه ها یا شرکت هاستینگ کمک بگیرید …

بک آپ منظم

کلام پایانی

امنیت فروشگاه اینترنتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است هرچقدر هم در خصوص طراحی سایت، ارائه خدمات و کیفیت محصولات تلاش کنید اگر از مباحث امنیتی سایت غافل شوید خسارت ای جبران ناپذیری گریبان گیر شما خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *