نحوه افزودن محصول در ووکامرس

افزودن محصول در ووکامرس

در این مقاله افزودن محصول در ووکامرس را یاد میگیرید ,همان طور که در مقاله نصب ووکامرس  نحوه نصب و پیکربندی ووکامرس را یاد گرفتیم و فروشگاه خودمان را آماده بهره برداری کردیم نیاز داریم که محصولات خودمان را به فروشگاه اضافه کنیم , با اضافه کردن محصولات متنوع به فروشگاه خود می توانید یک کسب و کار پر سودی را داشته باشید .

افزودن محصول در ووکامرس

دوستان قبل از اینکه افزودن محصول در ووکامرس را شروع کنید باید افزونه ووکامرس ( WooCommerce ) را فعال کرده باشید , برای اضافه کردن محصول در ووکامرس به پیشخوان وردپرس > محصولات و سپس روی افزودن جدید کلیک کنید تا صفحه مربوطه برایتان بارگذاری شود .

افزودن محصول در ووکامرس

در صفحه مربوط به افزودن محصول در ووکامرس ابتدا نام محصول خود را اضافه کنید و درباره محصول خود کمی توضیحاتی یادداشت کنید , قسمت اطلاعات که در عکس زیر برای شما مشخص کردم یکی از مهمترین بخش های هر محصول می باشد که در ادامه آموزش به تک تک گزینه های بخش مربوطه میپردازیم.

افزودن محصول در ووکامرس

اطلاعات محصول

افزودن محصول در ووکامرس به دو صورت می باشد, که در ابتدای این بخش اگر از بخش کشویی محصول ساده را انتخاب کنید دو گزینه روبروی آن وجود دارد , مجازی و دانلودی , می توانید مشخص کنید محصولات شما فقط پستی باشند یا اینکه قابل دانلود هم باشند , مانند فایل های فیلم یا کتاب های الکترونیکی که با فعال کردن هر کدام تنظیمات جالبی را برایمان به نمایش می گذارند.

افزودن محصول در ووکامرس

قسمت همگانی

در این بخش می توانید برای محصول خود قیمت عادی و قیمت فروش فوق العاده تعیین کنید و حتی با استفاده از گزینه زمانبدی فروش می توانید فروش فوق العاده خود را در یک بازه زمانی مشخص به فروش برسانید, برای این منظور کافیه روی زمانبندی فروش کلیک کنید و از تاریخ های فروش ویژه زمان بندی خود را تعیین کنید.

افزودن محصول در ووکامرس

فهرست موجودی

در ابتدا این بخش می توانید برای محصول خود یک شناسه ایجاد کنید , مهمترین قسمت های این بخش همان مدیریت موجودی انبار می باشد , با فعال کردن گزینه مدیریت موجودی انبار , این امکان برایتان فراهم می شود که تعداد محصول خود را مشخص کنید, همچنین محصول خود را پیش فروش کنید یا اینکه آستانه کم شدن محصول را مشخص و به مشتری نمایش دهید , خوبی این بخش به شما کمک میکند در صورت اتمام محصول شرمنده مشتری نشوید …

افزودن محصول در ووکامرس

بخش حمل و نقل

اگر محصول شما دارای وزن و ابعاد مشخصی باشد می توانید ازین بخش برای محصول خود وزن و ابعاد مشخص کنید که شامل طول و عرض و ارتفاع همچنین وزن محصول بر حسب کیلوگرم و ابعاد بر حسب سانتی می باشد .

افزودن محصول در ووکامرس

بخش محصولات مرتبط

شما ازین بخش می توانید محصولاتی که بیشترین فروش یا بیشترین بازدید داشته اند را انتخاب کنید و به مشتری ها پیشنهاد بدید تا خرید محصولات را دو برابر کنید . برای این منظور در کادر تشویق برای خرید بیشتر محصول مورد نظر خود را تایپ و سپس از لیست انتخاب کنید,  به همین ترتیب می توانید محصولات بیتشری به مشتریان خود پیشنهاد دهید.

افزودن محصول در ووکامرس

ویژگی ها

در این قسمت می توانید برای محصول خود ویژگی های به خصوصی اضافه کنید. این ویژگی ها می تواند , نوع سیستم عامل ,رنگ ,اندازه ,طعم,بو,یا ویژگی های دیگر …… برای اینکار کافیه روی دکمه افزودن کلیک کنید و ویژگی خودتان را یادداشت کنید .

افزودن محصول در ووکامرس

بخش پیشرفته

همان طور که مشخص است می توانید برای محصول یک یادداشت بنویسید یا تعداد سفارش های مشتریان را در آن قرار دهید و همچنین اگر گزینه نقد و بررسی را فعال کنید به مشتریان خود این اجازه را خواهید دادید که در مورد محصولتان نظر دهی کنند .

در قسمت توضیح کوتاه درباره محصول می توانید یک توضیح مختصری بابت محصول خودتان بنویسید .

افزودن محصول در ووکامرس

دوستان به این نکته توجه داشته باشید, برای اینکه محصول شما بهتر و بیشتر دیده شود از قسمت برچسب , برای محصول خود برچسب انتخاب,از تصویر محصول روی گزینش نگاره محصول کلیک کنید تا یک تصویر برای محصول انتخاب و در آخر برای معرفی بیشتر محصول می توانید از بخش گالری محصول و افزودن گالری تصاویر محصول, تصاویر بیشتری برای محصول انتخاب کنید و برای اینکه محصول ما روی فروشگاه قرار بگیرد دکمه انتشار را بزنید .

افزودن محصول در ووکامرس

خب کار افزودن محصول در فروشگاه تمام شد. شما دوستان عزیز به همین روش می توانید محصولات بیشتری را به سایت خود اضافه کنید و از کسب درآمد لذت ببرید.

سخن نهایی

ووکامرس یک فروشگاه بسیار قدرتمند و دارای تنظیمات بسیار زیادی می باشد ,نحوه افزودن محصول در ووکامرس کار بسیار سختی نمی باشد و میتوانید با چند بار اضافه کردن محصول به فروشگاه خود کاملا به این بخش مسلط شوید و با درج اطلاعات بسیار خوب محصول خود را دقیق تر به مشتریان معرفی کنید تا مشتریان اطلاعات دقیق تری در مورد محصولات داشته باشند و اینکار باعث جلب اعتماد بسیاری از مشتریان خواهد شد .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *