لینک سازی خودکار در وردپرس بدون افزونه

لینک سازی خودکار در وردپرس بدون افزونه

لینک سازی در وردپرس یکی از مهم‌ترین کارهای مربوط به سئو سایت است که باید توجه ویژه‌ای به آن داشت. لینک دهی به کلمات کلیدی سایت به‌صورت دستی قطعاً زمان زیادی را از شما خواهد گرفت. اما چاره چیست؟

در این آموزش وردپرس می‌خواهیم به نحوه لینک دهی خودکار در وردپرس بدون افزونه بپردازیم تا دیگر نیازی به ‌صرف زمان برای لینک دهی دستی نباشد.

لینک سازی خودکار در وردپرس

برای لینک دهی خودکار در وردپرس می‌توان از افزونه‌های مربوط به این کار استفاده کرد. افزونه‌های زیادی وجود دارند که فقط با مشخص کردن کلمات کلیدی و لینک‌های موردنظر می‌تواند لینک دهی خودکار را انجام دهد.

اما در این آموزش قصد داریم بدون استفاده از افزونه به کلمات کلیدی به‌صورت خودکار لینک دهی کنیم تا در زمان صرفه‌جویی کنیم و از تکرار لینک دهی‌های خسته ککند جلوگیری کنیم.

لینک دهی خودکار به کلمات کلیدی

برای لینک دهی خودکار به کلمات کلیدی در مرحله اول از پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش > ویرایشگر پوسته رفته و فایل functions.php را بازکنید.

<?php function link_words($content){
$words=array('آموزش المتنور','آموزش وردپرس');
$links=array(
'<a href="https://factwp.ir/category/tutorial-wordpress">آموزش وردپرس</a>',
'<a href="https://factwp.ir/category/tutorial-elementor">آموزش المتنور</a>');
$content = str_replace($words,$links,$content);return $content;}
add_filter('the_content','link_words');
add_filter('the_excerpt','link_words'); ?>

در گام بعدی کدهای بالا در فانگشن قرار داده و آن را ذخیره کنید. برای لینک دهی خودکار ابتدا باید کلمات کلیدی مدنظر را جایگزین ‘آموزش المتنور’,’آموزش وردپرس’ کنید و اگر کلمات بیشتری مدنظر دارید آن‌ها را مانند کلمات قبلی در کد بالا قرار دهید.

در ادامه کار باید لینک صفحات موردنظر را قرار دهید. برای مثال لینک مدنظر خود را جایگزین https://factwp.ir/category/tutorial-wordpress کنید.

اگر مراحل بالا را درست طی کرده باشید ازاین‌پس هر وقت از کلمات کلیدی (جایگزین شده در فانکشن) استفاده کنید، به‌صورت خودکار لینک دهی می‌شوند.

جمع‌بندی لینک سازی در وردپرس

در این آموزش به نحوه لینک دهی خودکار در وردپرس پرداختیم. همان‌طور که می‌دانید استفاده از لینک‌های داخلی در سایت می‌تواند تأثیر زیادی روی سئوی سایت داشته باشد پس برای این زمان زیادی را صرف لینک دهی به کلمات کلیدی در سایت نکنیم از لینک سازی خودکار در وردپرس استفاده کردیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *