تغییر رمز ورود وردپرس و تعیین رمز عبور ایمن

تعیین رمز عبور ایمن در وردپرس

اگر رمز عبور وردپرس خود را فراموش کرده‌اید یا از امنیت رمز عبور خود مطئن نیستید این آموزش وردپرس را از دست ندهید. در این آموزش می‌خواهیم به تغییر رمز ورود وردپرس و نحوه تعیین رمز عبور ایمن را برسی کنیم، با ما همراه باشید.

تغییر رمز ورود وردپرس

قطعا بدون رمز عبور نمی توانید وارد پیشخوان وردپرس شوید که به معنی از دست دادن دسترسی سایت است. گاهی نیز به قدرت رمز عبور خود شک دارید پس باید اقدام به تعیین یک رمز عبور قوی کنید. در ادامه به 2 روش تغییر رمز عبور وردپرس می پردازیم.

بازیابی رمز عبور از صفحه ورود

اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید و به سایت دسترسی ندارید پس این روش مناسبی است. برای بازیابی رمز عبور وردپرس ابتدا روی عبارت رمز عبورتان را گم کرده‌اید؟ کلیک کنید.

بازیابی رمز عبور از صفحه عبور

بعد از کلیک روی پیوند رمز عبورتان را گم‌ کرده‌اید؟ به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که باید ایمیل مربوط به حساب کاربری خود را وارد کنید.

رمز عبورتان را گم کرده اید؟

حالا باید ایمیل خود را چک کنید و خواهید دید که وردپرس یک ایمیل بازیابی رمز عبور برای شما ارسال کرده است، وارد ایمیل شوید و روی لینک داخلی آن کلیک کنید.

بعد از کلیک وارد صفحه تنظیم مجدد رمز عبور خواهید شد، حالا رمز عبور جدید خود را وارد کنید و روی دکمه نوسازی رمز کلیک کنید. حالا می‌توانید با رمز عبور جدید وارد پنل مدیریت وردپرس شوید.

نکته : پیشنهاد می‌شود برای ارتقا امنیت از رمز عبور ساخته‌شده توسط خود وردپرس استفاده کنید و آن را جایی امن ذخیره کنید.

تغییر رمز ورود وردپرس از پیشخوان

این راحت‌ترین روش برای تغییر رمز عبور در وردپرس است. برای انجام این کار ابتدا از پیشخوان وردپرس وارد مسیر کاربران > شناسنامه شما شوید.

تغییر رمز ورود وردپرس

سپس مانند تصویر بالا کمی در صفحه اسکرول کنید تا به قسمت مدیریت حساب برسید. حالا روی ساختن رمز کلیک کنید تا وردپرس یک رمز عبور قوی برای شما بسازد که پیشنهاد می‌شود از این رمز استفاده کنید. در آخر روی دکمه به‌روزرسانی شناسنامه کلیک کنید تا رمز عبور جدید شما جایگزین شود.

تعیین رمزعبور قوی

همیشه سعی کنید رمز عبور قوی برای اکانت های خود انتخاب کنید تا از نظر امنیتی وضعیت خوبی داشته باشید. در ادامه به نکاتی اشاره خواهم کرد که اگر آن‌ها را رعایت کنید می‌توانید رمزهای بسیار قوی برای خود بسازید.

  1. ابتدا سعی کنید از کاراکترهای ایمل خود در رمز عبور استفاده نکنید یا به‌صورت ترکیبی استفاده کنید که قابل حدس زدن نباشد. (برای مثال example@gmail.com نشانی ایمل ما است پس نباید example123 را به‌عنوان رمز عبور در نظر بگیریم)
  2. سعی کنید رمز عبور شما ترکیبی از حروف، اعداد، و علائم خاص باشد. (! @ # …)
  3. در رمز عبور خود از حروف بزرگ و کوچک به‌صورت ترکیبی استفاده کنید. (eXAmPle)
  4. رمز عبور خود را طوری تعیین کنید که حداقل دارای 16 کاراکتر باشد.

در آخر می توانید رمز عبور خود را در سایت های معتبری مثل Kaspersky اعتبار سنجی کنید.

جمع‌بندی رمز ورود وردپرس

در این آموزش به روش‌های بازیابی و تغییر رمز عبور در وردپرس پرداختیم. همان‌طور که گفتم انتخاب رمز عبور قوی برای ورود به اکانت های مختلف باید از نظر امنیتی سطح بالایی داشته باشد که می‌توانید با رعایت نکات ذکرشده رمز عبور غیرقابل نفوذی برای خود بسازید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *