ایجاد کد تخفیف در ووکامرس بدون نیاز به افزونه

ایجاد کد تخفیف در ووکامرس

در سری آموزش های رایگان فروشگاه  ساز ووکامرس , قصد دارم نحوه ایجاد کد تخفیف در ووکامرس بدون نیاز به افزونه خاصی را به شما دوستداران فروشگاه ساز ووکامرس آموزش دهم , همان طور که گفتم فروشگاه ساز ووکامرس یک افزونه بسیار قدرتمند و دارای امکانات بسیار متعددی می باشد . شما با استفاده از کد تخفیف میتوانید میزان رضایت مشتریان خود را چندین برابر کنید و حتی می توانید  مشتریان جدیدی را نیز به سایت خود جذب کنید .

ایجاد کد تخفیف در ووکامرس

دوستان همان طور که می دانید یا اگر دیده باشید کدهای تخفیف شامل کدهای کوتاهی هستند که اغلب به صورت حروف یا ترکیبی از حروف و اعداد ساخته شده اند و به صورت درصدی ,ثابت یا  برای یک محصول خاص به کار می روند تا در اختیار مشتریان گذاشته شود تا کد تخفیف را روی محصولات مورد نظر اعمال کنند و هزینه کمتری بپردازند . خوشبختانه در ووکامرس هم می توانید کدهای تخفیفی را ایجاد و در اختیار مشتریان خود قرار دهید .

قبل از همه چی بایستی افزونه ووکامرس خود را نصب و فعال کرده باشید , سپس از پیشخوان وردپرس > منوی ووکامرس > کدهای تخفیف کلیک کنید تا صفحه ی مورد نظر که در تصویر زیر مشخص کردم بارگذاری شود .

ایجاد کد تخفیف در ووکامرس

سپس برای اینکه کد تخفیف خودمان را ایجاد کنیم, کافیه روی دکمه افزودن کوپن یا ایجاد اولین کوپن کلیک کنیم تا صفحه مدیریت کد تخفیف برایمان بارگذرای شود تا بتوانیم کد تخفیف جدیدی را برای فروشگاه خودمان ایجاد کنیم ( مانند تصویر زیر )

ایجاد کد تخفیف در ووکامرس

ابتدا از قسمت کد تخفیف ,عبارت مورد نظر خودتان را بنویسید, به طور مثال acwp30 را می توان به عنوان کد تخفیف در نظر گرفت , همچنین شما دوستان می توانید با زدن دکمه کد کوپن ایجاد کنید کلیک تا خود ووکارس به صورت تصادفی کد کوپن ایجاد کند .

ایجاد کد تخفیف در ووکامرس

به سراغ قسمت اطلاعات کوپن مراجعه و تک تک فیلدها و تب های این بخش را مورد بررسی قرار می دهیم .

بخش همگانی

از قسمت نحوه تخفیف می توانید مشخص کنید که تخفیف شما به چه صورت است, اگر روی لیست کشویی کلیک کنید میبینید که 3 گزینه برایمان نمایان و می توانیم نوع آن را به دلخواه انتخاب کنیم .

همچنین از فیلد میزان تخفیف ,این امکان را خواهید داشت که درصد تخفیف خود را وارد نمایید ,به طور مثال می توانید 20 درصد بنویسید.

اگر تیک گزینه اجازه حمل و نقل رایگان را فعال کنید ,بدین معناست که کد تخفیف شامل حمل و نقل رایگان باشد .همان طور که مبینید در توضیحات هم به این موضوع اشاره شده است .

در آخرین فیلد یعنی تاریخ انتضای کوپن , می توانید مشخص کنید اعتبار کوپن تا چه مدت اعتبار داشته باشد تا مشتریان بتوانند از آن استفاده کنند.

ایجاد کد تخفیف در ووکامرس

بخش محدودیت های دسترسی

در این بخش شما قادر خواهید بود قوانینی را وضع کنید که کاربران تنها با قوانین وضع شده بتوانند کد تخفیف را روی محصولات خریداری کنند ,

در قسمت حداقل هزینه و حداکثر هزینه میتوانید مشخص کنید , کاربر تا چه میزان می تواند خرید داشته باشد تا بتواند کد تخفیف را اعمال کند.

اگر تیک گزینه استفاده فردی را بزنید , کاربر نمی تواند کد تخفیف را همزمان با کد تخفیف دیگری استفاده کند در واقع کد تخفیف فقط یکبار اعمال می شود .

همچنین اگر گزینه به جز محصولات فروش ویژه را فعال کنید , کد تخفیف بر روی محصولاتی که فروش ویژه باشند اعمال نمی شود ,دقت داشته باشید اگر فروش ویژه ای روی فروشگاه خودتان دارید حتما این گزینه را فعال کنید .

از فیلد محصولات می توانید کد تخفیف را روی محصولاتی که میخواهید اعمال شود استفاده کنید همچنین فیلد به جز محصولات برای محصولاتی که نمیخواهید کد تخفیف اعمال شود مورد استفاده قرار میگیرد.

فیلد های دسته های محصولات و به جز این دسته ها هم مانند فیلد های بالایی می باشند و تفاوت آنها در دسته بندی می باشند که به صورت کلی می توانید یک دسته یا چند دسته را انتخاب کنید.

آخرین فیلد یعنی ایمیل های مجاز, اگر ایمیل های خاصی را که مد نظر خودتان هست را میتوانید اضافه کنید تا از کد تخفیف بهرمنده شود و این نکته را در نظر داشته باشید , هیچ گونه محدویتی در اضافه کردن ایمیل وجود ندارد .

ایجاد کد تخفیف در ووکامرس

محدودیت استفاده

آخرین بخشی که بهش می پردازیم بخش محدودیت استفاده می باشد که شامل دو فیلد محدودیت استفاده از کوپن که می توانید مشخص کنید  چه تعداد کاربر ازین کد تخفیف استفاده کنند به طور مثال می توانید آن را روی 50 یا بیشتر قرار دهید . فیلد بعدی محدودیت مصرف برای هر کاربر می باشد. این فیلد این امکان را به شما می دهد که مشخص کنید کاربر می تواند روی چند محصول کد تخفیف اعمال کند. اگر می خواهید هر کاربر روی یک محصول کد اعمال کند آن را روی 1 قرار دهید .

ایجاد کد تخفیف در ووکامرس

بعد از انجام دادن تمامی مراحل و تغییرات دلخواه حال روی دکمه انتشار کلیک کنید تا کد تخفیف برایتان ایجاد و اعمال شود .

ایجاد کد تخفیف در ووکامرس

امیدوارم ازین آموزش کاربردی استفاده کامل را برده باشید . تا یک آموزش دیگر شما را به خدای مهربان می سپارم .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *