نحوه ایجاد وبلاگ در وردپرس

ایجاد وبلاگ در وردپرس

در این آموزش می‌خواهیم به نحوه ایجاد وبلاگ در وردپرس بپردازیم. به‌طور کلی می‌توان گفت 2 راه برای ایجاد وبلاگ در وردپرس وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

همان‌طور که می‌دانید وردپرس ابتدا برای ایجاد وبلاگ به‌کار می‌رفته اما در ادامه به دلیل به‌روزرسانی های پی‌درپی و امکانات زیادی که برای آن به وجود آمد، اعلام کرد که یک cms سایت ساز است.

ایجاد وبلاگ در وردپرس

اگر بخواهیم به‌طور کلی بیان کنیم، باید گفت که 2 راه اصلی برای ایجاد وبلاگ در وردپرس وجود دارد. اولین روش استفاده از یک پنل مدیریت جداگانه است که برای این کار هم 2 روش مجزا وجود دارد.

برای داشتن یک پنل جداگانه (وبلاگ جدا از سایت اصلی) می‌توان از ساب فولدر کمک گرفت و راه دیگر استفاده از قابلیت وردپرس شبکه برای ایجاد یک پنل مدیریتی جداگانه است.

اما راه دوم که راه راحت‌تری هم نسبت به روش‌های قبلی است، استفاده از پنل اصلی سایت (وبلاگ داخل سایت اصلی) است. به این صورت که با ایجاد یک برگه می‌توان صفحه وبلاگ را ایجاد کرد.

مزایا و معایب روش ها

باید توجه داشت که هرکدام از این روش‌ها مزایا و معایبی دارند. اگر از روش اول یعنی وبلاگ جدا از سایت اصلی استفاده کنید، یعنی باید دو سایت را مدیریت کنید که کار را سخت می‌کند. همچنین باید از افزونه‌های مجزا استفاده کنید و زمان بیشتری صرف مدیریت سایت کنید.

یکی دیگر از معایب این روش این‌که است که مخاطبین ثبت نامی سایت شما نمی‌توانند از وبلاگ به سایت ورود کنند. در مقابل این‌که شما می‌توانید از قالب مجزا برای وبلاگ استفاده کنید یک مزیت به‌حساب می‌آید.

اما اگر از روش دوم ینی وبلاگ داخل سایت اصلی استفاده کنید دقیقاً باید شرایط بالا را برعکس کنید! ینی می‌توان از یک پنل برای مدیریت سایت و وبلاگ استفاده کرد، نیازی به استفاده از افزونه‌های مجزا نیست، مخاطبین ثبت نامی می‌توانند از وبلاگ هم وارد پنل مربوطه شوند و… . اما استفاده از این روش محدودیتی هایی نیز دارد که برای مثال می‌توان به استفاده از یک قالب مشترک اشاره کرد.

آموزش ایجاد وبلاگ در وردپرس

هدف ما در این آموزش ایجاد وبلاگ به روش دوم که (روش راحت‌تر) است. برای این کار ابتدا از پیشخوان وردپرس به مسیر برگه‌ها > افزودن جدید بروید.

حالا نام برگه را انتخاب کنید (نام: بلاگ) و سپس یک پیوند دلخواه (blog) انتخاب کرده و برگه مورد نظر را ایجاد کنید. در گام بعدی روی ویژگی‌های برگه کلیک کرده و از قسمت قالب پوسته موردنظر را برای برگه خود انتخاب کنید.

 ویژگی‌های برگه

اگر قالب سایت شما در قسمت ویژگی‌های برگه از ویژگی انتخاب نوع قالب پشتیبانی نمی‌کند نگران نباشید. کافی است یک دسته‌بندی جدید ایجاد کنید و نام آن را وبلاگ بگذارید و نوشته‌های بلاگ را در دسته‌بندی وبلاگ قرار دهید.

در انتها وارد مسیر نمایش > فهرست‌ها شوید و برگه یا دسته‌بندی جدید خود را در فهرست اصلی سایت اضافه کنید تا قسمت بلاگ سایت برای بازدیدکنندگان قابل‌دسترسی باشد.

جمع‌بندی وبلاگ در وردپرس

در این آموزش به راه‌های ایجاد وبلاگ در وردپرس پرداختیم و آن‌ها را باهم مقایسه کردیم. درنهایت راحت‌ترین راه برای ایجاد وبلاگ را انتخاب کردیم. امیدوارم این آموزش موردپسند شما کاربران عزیز قرارگرفته باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *