آموزش مدیریت برگه ها در وردپرس

آموزش مدیریت برگه ها در وردپرس

در این آموزش از سری آموزش های فکت وردپرس، به آموزش ساخت و مدیریت برگه ها در وردپرس می پردازیم. بطور کلی برگه ها برای ایجاد صفحات ثابت در وردپرس مورد استفاده قرار می گیرند. معمولا از برگه ها برای ساخت صفحات فرود، صفحه درباره ما، صفحه تماس با ما و… استفاده می شود. در ادامه به نحوه ایجاد و مدیریت برگه ها در وردپرس و همچنین به تفوت بین نوشته و برگه ها می پردازیم.

آموزش مدیریت برگه ها در وردپرس

مدیریت و ساخت برگه ها در وردپرس یکی از مهم ترین بخش های مدیریت خود وردپرس محسوب می شود. باتوجه به این که برگه ها در وردپرس نقش مهمی دارند، پس به هر اندازه که برگه ها زیباتر باشند به همان اندازه مخاطب بیشتری جذب سایت می شوند. برای مثال اگر شما یک سایت فروشگاهی دارید و برای یک محصول خاص برگه فرود زیبا داشته باشید قطعا شانس بیشتری برای فروش آن محصول دارید. بطور کلی اگر صفحات زیباتری را با برگه ها ایجاد کنید به نفع سایت شماست.

تفاوت نوشته ها و برگه ها در وردپرس

تفاوت نوشته ها و برگه ها در وردپرس

همان طور که می دانید بطور کلی دو نوع صفحه داریم که به صفحات پویا و ایستا تقسیم می شوند. در ودرپرس هم می توان نوشته ها را همان صفحات پویا تلقی کرد و برگه ها را نیز همان صفحات ایستا خواند. اما تفاوت این دو نوع صفحه باهم در چیست ؟ برای فهمیدن تفاوت این دو کافی است، تفاوت های صفحات پویا و ایستا را بدانید.

صفحات ایستا : صفحات ایستا، صفحاتی هستند که پس از ساخته شدن نیازی به تغییر دادن آن ها نیست یا خیلی کم نیاز به تغییرات دارند. همانطور که در بالا نیز اشاره شد از این صفحات می توان برای ایجاد صفحه درباره ما، تماس با ما و … استفده کرد.

صفحات پویا : در مقابل صفحات ایستا، صفحات پویا قرار دارند که معمولا بطور مرتب تغییر می کنند از این رو ایجاد تغییرات مختلف در آن ها بسیار راحت تر است. از این صفحات برای محتوا گزاری یا انتشار پست در سایت استفاده می شود و با توجه به آپدیت شدن محتوا ، باید بطور مرتب آن ها را تغییر داد.

دقیقا شرایط بالا برای نوشته ها و برگه ها هم حاکم است. شما می توانید پس از انتشار یک نوشته آن را به راحتی و در زمان های مختلف بارها تغییر دهید. اما برگه ها را نمی توان مثل نوشته ها تغییر داد و برای این کار یا باید از کد های قالب کمک گرفت یا این که با صفحه ساز های مختلف آن را تغییر داد.

افزودن برگه در وردپرس

برای افزودن برگه در وردپرس باید پس از ورود به پیشخوان وردپرس، روی برگه ها کلیک کرده و افزودن جدید را انتخاب کنید. اگر می خواهید با تک تک منو ها و آیکون های پنل محتوا گذاری آشنا شوید حتما آموزش مدیریت نوشته ها در وردپرس را بخوانید. در ادامه به اصلی ترین موارد برای ایجاد برگه اشاره خواهیم کرد.

نکنه 1 : منظور از پنل محتوا گذاری همان صفحه افزودن نوشته و افزودن برگه است.

نکته 2 : پنل محتوا گذاری در نوشته ها و برگه ها تقریبا یک شکل هستند با این تفاوت که برای برگه ها دسته بندی و برچسب گذاری وجود ندارد.

نکته 3 : شما می توانید برای ساخت برگه ها در وردپرس از برگه ساز های مختلف کمک بگیرید یا اگر به کد نویسی مسلط هستید، بصورت دستی کد های برگه خود را ایجاد کنید.

عنوان

برای ایجاد برگه در اولین گام مانند تصویر پایین انتخاب عنوان مناسب برای برگه است. توجه داشته باشید که عنوان برگه همان نام برگه است که برای مخاطب در آن صفحه نمایش داده می شود. برای مثال اگر می خواهید صفحه تماس با ما را بسازید پس باید عنوان برگه را تماس با ما وارد کنید.

عنوان برگه

محتوا

در گام بعدی باید محتوای برگه خود را وارد کنید و توجه داشته باشید که معمولا برگه ها را نباید بطور مرتب تغییر داد پس در ایجاد برگه ها دقت داشته باشید تا برگه های زیبایی را ایجاد کنید.

آیکون های مربوط به مدیریت محتوا

اگر شروع به نوشتن برای افزودن محتوا کنید، بالای کادر نوشتن آیکون های مختلفی را می بینید که مربوط به کارهایی مثل تغییر رنگ، ترتیب چیدمان برگه، بولد کردن متن، ایتالیک کردن متن، افزودن لینک به متن و… می باشند.

نکته : با توجه به قالبی که از آن استفاده میکنید و یا افزونه هایی که در وردپرس نصب کرده اید این دکمه ها و ابزار مربوط به ویرایشگر (آیکون ها) هم احتمالا بیشتر شده و شامل موارد دیگه ای می شوند.

وضعیت مشاهده پذیری

در این قسمت می توانید تعیین کنید که برگه شما بصورت عمومی، خصوصی یا رمز دار قابل مشاهده باشد. برای درک بهتر این وضعیت ها و تفاوت آن ها می توانید توضیحات خود وردپرس در زیر هرکدام از حالت ها را مطالعه کنید. از قسمت انتشار هم می توانید برگه خود را بصورت زمان بندی شده انتشار دهید.

تصویر شاخص

اگر قالب شما قابلیت نمایش تصویر شاخص برای برگه را نیز داشته باشد، شما می توانید با استفاده از دکمه تصویر شاخص یک تصویر برای برگه خود انخاب کنید.

سند

وضعیت مشاهده پذیری

پیوند یکتا

نامک – پیوند یکتا

پس از وارد کرد محتوای برگه نوبت به نامک (لینک) برگه می رسد، برگه ایجاد شده را در پیش نویس ذخیره کنید تا پنجره مربوط به پیوند یکتا باز شود. برای انتخاب نامک بهتر است از نام لاتین مربوط به عنوان را استفاده کنید.

مدیریت برگه در وردپرس

برای مدیریت برگه ها در وردپرس باید پس از ورود به پیشخوان وردپرس، روی برگه ها کلیک کرده و همه برگه ها را انتخاب کنید.

مدیریت برگه در وردپرس

تصویر بالا اتاق فرماندهی برگه های شماست. در واقع شما باید با استفاده از امکاناتی که وردپرس برای برگه ها ایجاد کرده، برگه های خود را مدیریت کنید. شما می توانید برگه های خود را حدف، ویرایش یا ویرایش سریع کنید. آن ها را به نمایش دراورید یا با استفاده از کادر جست و جو برگه مد نظر خود را بیابید.

ویرایش

برای ویرایش برگه های موجود در پنل مدیریت برگه ها کافی است موس را روی عنوان برگه مورد نظر ببرید و پس از نمایان شدن موارد مربوط، ویرایش را انتخاب کنید. حالا در پنجره جدید همان صفحه ایجاد برگه با تمام محتویات برگه را می بینید. در این پنجره می توانید عنوان، محتوا، لینک و… برگه را تغییر دهید یا باه آن تصویر جدید و … را اضافه کنید.

کارهای دسته جمعی

شما می توانید با استفاده از دکمه کارهای دسته جمعی تغییرات مد نظر را بصورت گروهی روی برگه های مختلف اعمال کنید. برای مثال شما می خواهید 2 برگه آخر خود را حذف کنید، برای این کار دیگر نیازی به حذف جداگانه آن برگه ها نیست چون شما می توانید با تیک زدن آن دو مورد و انتخاب حذف از دکمه کارهای دسته جمعی، به راحتی آن دو. برگه را حذف کنید.

تنظیمات صفحه

اگر به بالا صفحه نگاه کنید در کنار دکمه راهنما، دکمه دیگری نیز با عنوان تنظیمات صفحه وجود دارد که می توانید با کلیلک روی آن مواردی که نمی خواهید در پنل مدیریت برگه ها به نمایش درآیند را حذف کنید. برای مثال شما نمی خواهید نام نویسنده برگه ها نمایش داده شود، بنابراین با کلیک روی دکمه تنظیمات صفحه و برداشتن تیک نویسنده، دیگر نام نویسنده برگه ها نمایش داده نمی شود.

جمع بندی مدیریت برگه ها در وردپرس

در این آموزش به مدیریت و ایجاد برگه ها در وردپرس پرداخیتم و اهمیت ایجاد برگه های زیبا و کاربرپسند را با هم مرور کردیم. همچنین به تفاوت بین برگه ها و نوشته پی بردیم و گفتیم برگه ها برای ایجاد صفحاتی که معمولا در آن ها تغییرات زیادی شکل نمی گیرد مناسب هستند.

1 دیدگاه دربارهٔ «آموزش مدیریت برگه ها در وردپرس»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *