غیرفعال کردن html در نظرات وردپرس

غیرفعال کردن html در نظرات وردپرس

وردپرس به‌صورت پیش‌فرض اجازه استفاده از تگ‌های html در نظرات وردپرس را می‌دهد. اگر دقت کرده باشید شما می‌توانید از تگ‌هایی مانند <a> <em> <strong> در کامنت‌های وردپرس استفاده کنید که به خودی خود مشکلی ندارد اما افرادی هستند که از این قابلیت وردپرس برای اسپم زدن به سایت استفاده می‌کنند.

html در نظرات وردپرس

همان‌طور که اشاره شد استفاده از تگ‌های Html به‌تنهایی هیچ مشکلی ندارند اما افرادی هستند که از این قابلیت وردپرس سو استفاده کرده و به سایت‌های مختلف اسپم می‌زنند.

در اکثر موارد از این تگ‌ها برای لینک دهی به سایت خود استفاده می‌کنند، یعنی با اسپم زدن به قسمت نظرات، لینک سایت خود را وارد آن سایت می‌کنند که باعث لطمه زدن به سئو سایت هدف می‌شود.

در این آموزش با استفاده از تکه کدی که در ادامه آن را مشاهده خواهید کرد قصد داریم برخی از تگ‌های Html در نظرات وردپرس را از کار بیندازیم.

نکته: با استفاده از کدهای زیر، فقط کد تگ‌هایی مثل <a> <em> <strong> غیرفعال می‌شوند و شما می‌توانید از تگ‌های معمولی برای استایل و … استفاده کنید.

روش غیرفعال کردن html در کامنت های وردپرس

برای غیرفعال کردن تگ‌های Html در کامنت های وردپرس ابتدا وارد پیشخوان وردپرس شده و به مسیر نمایش>ویرایشگر پوسته بروید. حالا فایل function.php را بازکرده و تکه کد زیر را درون این فایل قرار دهید.

// This will occur when the comment is posted
  function plc_comment_post( $incoming_comment ) {
 
  // convert everything in a comment to display literally
  $incoming_comment['comment_content'] = htmlspecialchars($incoming_comment['comment_content']);
 
  // the one exception is single quotes, which cannot be #039; because WordPress marks it as spam
  $incoming_comment['comment_content'] = str_replace( "'", '&apos;', $incoming_comment['comment_content'] );
 
  return( $incoming_comment );
  }
 
  // This will occur before a comment is displayed
  function plc_comment_display( $comment_to_display ) {
 
  // Put the single quotes back in
  $comment_to_display = str_replace( '&apos;', "'", $comment_to_display );
 
  return $comment_to_display;
}

پس از قرار دادن این تکه کد و ذخیره کردن آن دیگر استفاده از تگ‌هایی که از آن‌ها سو استفاده می‌شود در قسمت نظرات غیرفعال خواهند شد.

جمع‌بندی html در نظرات وردپرس

در این آموزش وردپرس به موضوع تگ‌های Html و غیرفعال کردن آن‌ها برای جلوگیری از اسپم‌های احتمالی سایت پرداختیم. همچنین اشاره کردیم که با استفاده از کد های بالا فقط تگ های فعال html غیرفعال می شود و شما همچنان می توانید از تگ های استایل و … در کامنت هل استفاده کنید. امیدوارم این آموزش هم موردقبول شما کاربران فکت وردپرس قرارگرفته باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *