آموزش قرار دادن favicon یا فاوآیکون در وردپرس

فاوآیکون در وردپرس

در سری مقالات آموزش جامع وردپرس ,قرار دادن فاوآیکون در وردپرس را باهم یاد میگیریم . این فاوآیکون ها تصاویر کوچکی هستند که که در کنار عنوان هر وبسایتی قابل مشاهده هستند.

یکی از مزیت های Favicon می تواند به کاربران و مشتریان وبسایت شما کمک کند که سایت شما را سریعتر شناسایی کنند.

فاوآیکون در وبسایت وردپرسی شما می تواند حس اعتماد بیشتری بین کاربران ایجاد کند و شناخت برند شما را بیش از پیش افزایش دهد.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که برای وبسایت وردپرسی خودتان هنوز Favicon  انتخاب نکرده اید , تا انتهای این مقاله همراه ما باشید .

اهمیت قرار دادن فاوآیکون در وردپرس

فاوآیکون در وردپرس

در ابتدای مقاله به یکی از مزیت های فاوآیکون اشاره کردیم . اما یکی دیگر از قابلیت های خوب Favicon  می تواند قابلیت استفاده و تجربه کاربران وبسایت شما را افزایش دهد .

همچنین جمع کثیری از کاربران هنگامی که با گوشی تلفن همراه یا کامپیوتر صفحات زیادی را در پنجره مرورگر باز می کنند . فاوآیکون به کمک کاربران می آید چرا که در هنگام باز کردن زیاد صفحات وب عنوان ها ناپدید و فقط فاوآیکون وبسایت ها قابل مشاهده می باشد و این کار باعث می شود کاربر سریعتر وبسایت ها را تشخیص دهد پس حتما توصیه میکنیم این قابلیت را به وبسایت خود اضافه کنید .

ایجاد فاوآیکون به کمک فتوشاپ

برای استفاده از Favicon می توانید از لوگو وبسایت خود کمک بگیرید , اگر اندازه لوگو وبسایت بزرگتر باشد یا به صورت مستطیل باشد هیچ ایرادی ندارد , چرا که می توانید در فتوشاپ به راحتی سند خود را ویرایش کنید البته هنگامی که خواستید فاوآیکون را در وبسایت درج کنید وردپرس به صورت اتوماتیک از شما می خواهد که تصویر مورد نظر را برش بزنید.

به این موضوع توجه داشته باشید که تصویر Favicon باید به صورت مربع باشد .

برای ایجاد نمادک یا Favicon در فتوشاپ باید سند خود را در اندازه 512*512  پیکسل ایجاد کنید که حداقل ترین اندازه نمادک می باشد .

فتوشاپ این امکان را به ما می دهد که کیفیت تصویر افت نکند و بتوانیم فاوآیکون بهتری را برای وبسایت داشته باشیم .

نحوه قرار دادن فاوآیکون یا نمادک در وردپرس

شما به راحتی می توانید از پیشخوان وردپرس نمادک سایت خود را درج و یا تغییر دهید .

برای اینکار از پیشخوان وردپرس > منو نمایش > روی گزینه سفارشی سازی کلیک و سپس در صفحه باز شده عنوان هویت سایت را انتخاب کنید.

فاوآیکون در وردپرس

مرحله بعدی روی قسمت انتخاب آیکون سایت کلیک کنید و تصویر مورد نظر خود را ابتدا آپلود و سپس انتخاب کنید .

فاوآیکون در وردپرس

دوستان همان طور که در تصویر بالا مشاهده میکنید نمادک سایت حتما باید مربعی باشد و اندازه آن 512*512  باشد .

بعد از اینکه نمادک وبسایت خود را انتخاب کردید می توانید روی دکمه آبی انتشار کلیک کنید تا تمامی تغییرات ذخیره شوند . سپس می توانید وبسایت خود را یکبار با زدن دکمه F5 بروز کنید تا فاوآیکون وبسایت خود را مشاهده کنید .

این قابلیت بسیار خوب در بسیاری از قالب های وردپرس وجود دارد و خیلی از قالب ها نیز از پنل تنظیمات وبسایت این قابلیت را می توان فعال کرد و Favicon مورد نظر را درج کرد.

سخن پایانی

نمادک یا Favicon  می تواند به شناخته شدن بهتر وبسایت شما کمک کند و با این کار می توانید بین کاربران خودتان یک اعتمادی به وجود بیاورید . این مقاله را برایتان تهیه کردیم تا بتوانید ازین قابلیت خوب برای وبسایت وردپسی خودتان استفاده کنید .

اگر هر سوالی در رابطه با این مقاله داشته باشید می توانید در قسمت نظرات آن را برایمان بنویسید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *