حذف عنوان نوشته و برگه در وردپرس

مخفی کردن عنوان نوشته و برگه در وردپرس

بدون شک وردپرس محبوب‌ترین سیستم مدیریت محتوا است و تا حد ممکن بدون مشکل طراحی‌شده است. اما گاهی اوقات نیاز داریم برخی از ویژگی‌های وردپرس را غیرفعال کنیم یا به عبارتی از آن‌ها استفاده نکنیم. برای مثال گاهی نیاز داریم با مخفی کردن عنوان نوشته و برگه از نمایش آن‌ها جلوگیری کنیم.

در این آموزش وردپرس قصد داریم سراغ مخفی کردن عنوان نوشته و برگه در وردپرس را داریم. به دلایل مختلفی ممکن است نخواهیم عنوان نوشته یا برگه را نمایش دهیم، با ما همرا باشید.

مخفی کردن عنوان نوشته و برگه

مخفی کردن عنوان نوشته‌ها و برگه‌ها در وردپرس می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به ساخت صفحه اصلی سایت، صفحه فرود، صفحه دریافت ایمیل، انواع برگه‌ها و … اشاره کرد.

در ساخت هر کدام از موارد بالا قطعاً نیازی به نمایش عنوان آن نوشته یا برگه نیست و حتی ممکن از با نمایش عنوان، تمرکز کاربران از دور شود یا به عبارتی باعث تأکید بی‌مورد در مورد آن صفحه باشد.

راه های مخفی کردن عنوان نوشته و برگه

برای مخفی کردن عنوان این موارد راه های مختلفی وجود دارد که می توانید بطور دلخواه از آن ها استفاده کنید.
اگر از ویرایشگر المنتور در سایت خود استفاده می کنید پس کار آسانی در پیش دارید.

برای برداشتن عنوان کافی است به صفحه مورد نظر رفته و روی ویرایش با المنتور بزنید، سپس روی آیکون تنظیمات در قسمت پایین سمت راست کلیک کنید.

حالا گزینه مخفی سازی عنوان را می‌بینید، کافی است آن را غیر فعال کنید تا عنوان آن صفحه غیرفعال شود.

حذف عنوان با خالی گذاشتن متن عنوان

راه بعدی برای حذف عنوان، خالی گذاشتن متن عنوان است ! برای این کار ابتدا باید عنوان نوشته یا برگه را وارد کنیم تا پیوند یکتا برای آن ساخته شود.

حذف عنوان با خالی گذاشتن متن عنوان

در ادامه همان‌طور که در تصویر پایین هم می‌بینید یا پاک کردن عنوان، پیوند یکتا حذف نشده است و می‌توانید به‌راحتی آن را ویرایش کنید.

پاک کردن عنوان برگه ها

توجه: از آنجایی که وجود عنوان تأثیر زیادی روی سئو دارد خالی گذاشتن آن می‌تواند به سئو آسیب بزند. پس برای برطرف کردن این مشکل می‌توان با کمک افزونه Yoast Seo عنوان نوشته یا برگه را وارد کرد.

حذف عنوان با استفاده از افزونه

یکی از راحت‌ترین راه‌ها برای حذف عنوان استفاده از افزونه وردپرس برای انجام این کار است. برای این کار از پیشخوان وردپرس وارد مسیر افزونه‌ها > افزودن شوید و در قسمت جست و جو اسم افزونه Hide Page And Post Title را وارد کنید.

حذف عنوان با استفاده از افزونه

در مرحله بعد روی هم‌اکنون نصب کن کلیک کنید و پس از نصب افزونه آن را فعال کنید. حالا وارد صفحه نوشته یا برگه شوید و مشاهده می‌کنید که یک گزینه با عنوان Hide Page And Post Title به آن صفحه اضافه‌شده است.

برای پاک کردن یا غیرفعال کردن عنوان نوشته و برگه کافی است تیک این گزینه را بزنید و شاهد خواهید بود که دیگر عنوان این موارد نمایش داده نمی‌شوند.

جمع‌بندی حذف عنوان نوشته و برگه

همان‌طور که اشاره کردم گاهی برای ساختن صفحه‌های مختلف نیازی به نمایش عنوان آن‌ها نداریم پس باید کافی کنیم تا عنوان یا نمایش داده نشود. برای همین به راه‌های مختلف غیرفعال کردن عنوان نوشته و برگه در وردپرس پرداختیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *