افزودن دکمه در وردپرس + آموزش تصویری

قرار دادن دکمه در وردپرس

در این آموزش از سایت آموزشی فکت وردپرس قصد داریم به آموزش افزودن دکمه در وردپرس بپردازیم. با کمک این آموزش می توانید انواع دکمه ها در نوشته های خود به کار ببرید. همانطور که می دانید دکمه ها کاربرد های زیادی برای دانلود فایل ها و ارجاع به صفحات دیگر وب را دارند.

افزودن دکمه در وردپرس

برای ساخت دکمه ها در وردپرس راه های زیادی وجود دارد و همچنین افزونه های زیادی هم برای ایجاد دکمه ها در مخزن وردپرس به ثبت رسیده اند. اما در این آموزش قصد داریم تا از امکانات موجود در هسته وردپرس برای ساخت دکمه ها استفاده کنیم. توجه داشته باشید با کمک افزونه ها قطعا دکمه های متنوع تر با امکانات بیشتری نیز می توان ایجاد کرد، با این وجود هسته خود وردپرس هم از امکانات خوبی برای این کار برخوردار است.

چرا باید از دکمه ها استفاده کنیم ؟

همانظور که می دانید استفاده از دکمه های زیبا برای دانلود یا ارتباط با بخش های مختلف سایت به کارایی سایت شما اضافه می کند. برای مثال وقتی که کاربر به دنبال دانلود فایلی در سایت شما است، باید بدون معطلی و به راحتی دکمه مربوط به دانلود فایل را مشاهده کند و فایل مربوطه را دانلود کند. یا اگر می خواهید بین صفحات داخلی (حتی صفحات خارجی) ارتباط برقرار کنید، می توانید از دکمه های زیبا و کاربر پسند برای این کار استفاده کنید. به اهمیت انتشار دکمه در وردپرس پی بردیم پس با ما در آموزش افزودن دکمه در وردپرس همراه باشید.

مراحل ساخت دکمه

ایجاد دکمه

برای ساختن دکمه در نوشته ها، ابتدا از پیشخوان وردپرس به بخش نوشته ها و سپس وارد افزودن نوشته می شویم. حالا برای ایجاد دکمه روی آیکون افزودن بلوک کلیلک میکنیم و پس از باز شدن پنجره جدید روی عناصر جدید کلیک میکنیم. حالا روی دکمه ها کلیک کرده تا دکمه ایجاد شوید.

قرار دادن دکمه در وردپرس
قرار دادن دکمه در وردپرس

تغییرات با نوار ابزار بالایی

همانطور که در تصویر زیر می بینید بعد از ایجاد شدن دکمه مورد نظر ابتدا باید متن دکمه را وارد کنید. شما می توانید با استفاده از نوار ابزار ایجاد شده بالای دکمه، تغییرات مورد نظر را روی دکمه اعمال کنید که به ترتیب شامل موارد زیر می شود.

قرار دادن دکمه در وردپرس


دکمه را به راست و چپ انتقال دهید
استایل یا نوع دکمه را انتخاب کنید
به دکمه خود لینک دهی کنید
دکمه را بولد (توپر) کنید
دکمه را ایتالیک (کج) کنید
با کلیک روی علامت افزودن دکمه هم، می توانید یک دکمه جدید ایجاد کنید.

تغییرات با نوار ابزار بلوک

برای اعمال تغییرات بیشتر و پیشرفته شما می توانید از قسمت بلوک در سمت چپ صفحه استفاده کنید.در این پنجره به ترتیب می توانید استایل یا نوع دکمه را انتخاب کنید، از رنگ های متنوع برای پس زمینه (بک گراند) و رنگ متن داخل دکمه استفاده کنید، از قسمت تنظیمات لبه ها برای دکمه خود بردر تعیین کنید، به دکمه خود لینک دهی کنید، و از قسمت تنظیمات پیشرفته کد های css و استایل های مورد نظر خود را به اعمال به دکمه در کادر مربوطه اضافه کنید.

قرار دادن دکمه در وردپرس

جمع بندی افزودن دکمه در وردپرس

در این مقاله از فکت وردپرس به آموزش ایجاد و انتشار دکمه در وردپرس پرداختیم و به اهمیت استفاده از آن ها پی بردیم. پس برای دکمه ها برای راحتی دانلود فایل ها و ارتباط بین بخش های مختلف سات کاربرد دارند. البته از دکمه ها برای اشتراک گذاری مطالب نیز استفاده می شود که در آموزش های بعدی حتما این مورد مهم را نیز برسی خواهیم کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *