آپدیت قالب و افزونه وردپرس بدون از دست رفتن تنظیمات

آپدیت قالب و افزونه وردپرس با یک روش ساده

در این آموزش می‌خواهیم نحوه آپدیت قالب و افزونه وردپرس بدون از دست رفتن تنظیمات قبلی را باهم یاد بگیریم. همان‌طور که می‌دانید و در آموزش‌های قبلی هم به آن اشاره شد به‌روزرسانی قالب و افزونه‌های وردپرس از اهمیت زیادی برخوردار است.

به‌روزرسانی قالب و افزونه یکی از کارهای حیاتی در وردپرس محسوب می‌شود. شما با آپدیت قالب و افزونه‌های خود علاوه بر رفع ایرادات مختلف و برخورداری از امکانات جدید به امنیت سایت خود را هم بهبود می‌بخشید.

آپدیت قالب و افزونه وردپرس

به‌روزرسانی قالب و افزونه‌های رایگان وردپرس کار بسیار ساده‌ای است. اگر آپدیت جدیدی برای قالب یا افزونه‌های شما آماده باشد می‌توانید در پیشخوان از قسمت به‌روزرسانی‌ها آن را مشاهده کنید و اقدام به به‌روزرسانی آن کنید.

یا این‌که وارد پنل مربوط به قالب یا افزونه‌ها شوید. پس از ورود به پنجره مربوطه اگر آپدیت جدیدی برای آن‌ها آمده باشد می‌توانید آن را زیر محصول (منظور از محصول همان قالب و افزونه‌ها است) موردنظر ببینید و با چند کلیک ساده اقدام به آپدیت آن محصول کنید.

اما به‌روزرسانی افزونه و قالب‌های حرفه‌ای و پولی وردپرس به‌راحتی محصولات رایگان است؟ اگر شما محصول را به‌طور مستقیم از سایت سازنده بخرید، بله می‌توانید به‌راحتی آپدیت‌ها را دریافت کنید. (با این قیمت دلار خرید محصولات اورجینال کار حضرت فیله!)

اگر محصولات خود را از سایت‌های ایرانی خریداری کرده باشید نیاز دارید تا با یک روش دستی اقدام به به‌روزرسانی محصولات خریداری‌شده کنید تا تنظیمات قبلی و راست‌چین آن محصول از بین نرود. در ادامه به آموزش این روش می‌پردازیم.

آموزش آپدیت بصورت دستی

برای آپدیت ابتدا وارد فایل منیجر هاست خود شده سپس وارد پوشه wp-content شوید. (در این آموزش از هاست سی پنل استفاده می شود).

آپدیت قالب و افزونه وردپرس بصورت دستی

حالا اگر قصد آپدیت قالب را دارید وارد پوشه Themes و اگر قصد آپدیت افزونه را دارید وارد پوشه Plugins شوید.

حالا اگر قصد آپدیت قالب را دارید وارد پوشه Themes و اگر قصد آپدیت افزونه را دارید وارد پوشه Plugins شوید.

سپس شما باید فایل تکی افزونه یا قالب را استخراج‌کنید و آن را جایگزین فایل قبلی کنید. برای مثال بسیاری از قالب‌ها دارای فایل‌های نصبی هستند که باید پس از آپلود و اکسترکت حذف شوند و فقط فایل‌های اصلی قالب باقی بماند.

حالا اگر تمام مراحل را درست انجام داده باشید می‌توانید با ورود صفحه قالب‌ها یا افزونه‌ها مشاهده کنید که آن قالب یا افزونه به ورژن جدیدتری آپدیت شده است.

جمع بندی آپدیت قالب و افزونه

در این آموزش به نحوه آپدیت افزونه‌ها و قالب‌ها در وردپرس بدون از دست رفتن تنظیمات قبلی پرداختیم همچنین به اهمیت به‌روزرسانی افزونه و قالب‌ها اشاره کردیم. توجه داشته باشید روشی که دریان آموزش به آن اشاره کردیم مختص افزونه‌های حرفه‌ای است که از سایت‌های ایرانی می‌خرید و اگر افزونه پولی را خریداری کنید دیگر نیازی به استفاده از این روش نیست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *