درون‌ریزی و برون‌بری منو در وردپرس

درون‌ریزی و برون‌بری منوها در وردپرس

همانطور که می دانید وردپرس دارای امکانات زیادی دارد اما همه کارها را نمی توان به کمک امکانات هسته وردپرس انجام داد. اگر دقت کرده باشید در قسمت ابزار ها دو عنوان درون‌ریزی و برون‌بری را می بینید که به کمک آن ها می توان قسمت های مختلف سایت را درون‌ریزی و برون‌بری کرد اما نه همه قسمت ها ! برای مثال درون‌ریزی و برون‌بری منو در وردپرس با کمک افزونه ها امکان پذیر است.

درون‌ریزی و برون‌بری منوها

با این که در وردپرس می توان قسمت های مختلف را درون‌ریزی و برون‌بری کرد اما با این حال امکان درون‌ریزی و برون‌بری منوها در وردپرس وجود ندارد به همین دلیل در این آموزش به نحوه درون‌ریزی و برون‌بری منوها در وردپرس می پردازیم.

درون‌ریزی و برون‌بری منو در وردپرس

بصورت پیش‎فرض اگر به مسیر ابزارها بروید دو گزینه درون‌ریزی و برون‌بری را مشاهده می کنید.

درون‌ریزی و برون‌بری در وردپرس

روی گزینه برون‌بری کلیک کنید وارد صفحه مربوط به برون‌بری داده ها شوید. همانطور که در تصویر پایین هم می بینید گزینه ای برای برون‌بری فهرست ها وجود ندارد.

درون‌ریزی و برون‌بری منوها با افزونه

درون‌ریزی و برون‌بری فهرست با افزونه

WPS Menu Exporter افزونه ای است که ما قصد داریم فهرست ها را با کمک آن در وردپرس درون‌ریزی و برون‌بری کنیم. ابتدا وارد مسیر افزونه‌ها > افزودن شده و افزونه را نصب کنید. برای نصب افزونه نیز می‌توانید آموزش نصب افزونه‌ها در وردپرس کمک بگیرید.

بعد از نصب افزونه اگر دوباره وارد مسیر ابزارها > برون‌بری شوید.

همانطور که در تصویر می‌بینید گزینه ای با عنوان گزینه‌های فهرست راهبری به این صفحه اضافه شده است. با کلیک روی این گزینه فایل مربوط به اطلاعات فهرست با پسوند xml را دانلود و ذخیره کنید.

WordPress

در ادامه برای درون‌ریزی و برون‌بری فهرست به مسیر ابزارها > درون‌ریزی رفته و همانطور که در تصویر بالا هم مشخص شده است گزینه WordPress را نصب کنید.

فایل xml

در آخر هم وارد صفحه ای مانند صفحه بالا می شوید که باید فایل xml مربوطه را انتخاب کنید تا درون‌ریزی تنظیمات مربوط به فهرست ها انجام شود.

جمع‌بندی درون‌ریزی و برون‌بری منو

در این آموزش به روش درون‌ریزی و برون‌بری فهرست ها در وردپرس پرداختیم و گفتیم که برای این کار باید از افزونه ها کمک بگیریم. با این که وردپرس cms کاملی است اما باید توجه داشت برای برطرف کردن تمام خواسته ها و اهداف باید از افزونه ها کمک بگیریم. امیدوارم این آموزش هم مورد قبول شما مخاطبان عزیز قرار گرفته باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *