چگونه وردپرس را فارسی کنیم – فارسی کردن وردپرس

درگذشته قابلیت تغییر زبان در وردپرس یا فارسی کردن وردپرس وجود نداشت و شما برای نصب وردپرس باید اقدام به دانلود وردپرس فارسی می‌کردید. در این آموزش وردپرس می‌خواهیم به آموزش فارسی سازی وردپرس بپردازیم.

فارسی کردن وردپرس

همان‌طور که اشاره شد درگذشته برای نصب وردپرس فارسی باید وردپرس فارسی را دانلود می‌کردید یا باید از وردپرس انگیلیسی استفاده می‌کردید. اما در آپدیت‌های جدید وردپرس این امکان وجود دارد که شما در هنگام نصب از زبان‌های موجود، زبان مورد نشر خود را پیداکرده و اقدام به نصب آن کنید.

اگر وردپرس انگلیسی نصب بود !

اگر وردپرس انگیلیسی برای شما نصب بود نگران نباشید! برای فارسی کردن وردپرس در نسخه‌های جدید دیگر نیاز اجباری به نصب وردپرس فارسی نیست. در ادامه به روش فارسی سازی وردپرس انگلیسی می‌پردازیم.

برای فارسی سازی وردپرس نصب‌شده کافی است از پیخوان وردپرس به مسیر تنظیمات > عمومی بروید.

در ادامه مثل تصویر بالا زبان موردنظر خود (فارسی) را انتخاب کنید و پایین صفحه حتماً روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تغییرات صورت گرفته ذخیره شوند.

توجه: فراموش نکنید برای این کار حتماً باید وردپرس خود را به آخرین نسخه به‌روزرسانی کرده باشید.

درصورتی‌که گزینه زبان فارسی در تنشیمات وردپرس وجود نداشت کافی است یک بار وردپرس فارسی را دانلود کرده و به‌صورت دستی در public_html آپلود کنید.

فارسی کردن تاریخ وردپرس

برای تبدیل کردن تاریخ وردپرس از میلادی به شمسی کافی است از افزونه wp-jalali را در سایت فعال کنید. سپس با نصب و فعال‌سازی افزونه Parsi Date خواهید دید در تمام قسمت‌های سایت تاریخ ها تبدیل به تاریخ شمسی شده‌اند.

جمع‌بندی نصب وردپرس فارسی

در این آموزش به نصب وردپرس فارسی در سایت و فارسی کردن وردپرس در صورت نصب بودن وردپرس انگلیسی اشاره کردیم. امیدوارم از این آموزش راضی باشید و مشکلات احتمالی خود را با آن برطرف کرده باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *