انتشار مطلب در وردپرس و مدیریت نوشته ها + آموزش گام به گام (تصویری)

نوشتن و مدیریت مطالب در وردپرس

در این مقاله قصد داریم بعد از نصب و آماده کردن وردپرس به انتشار مطلب در وردپرس و مدیریت آن ها بپردازیم. توجه داشته باشید شما با تولید محتوای خوب و اصولی می توانید بازدید سایت خود را افزایش دهید و کسب درآمد کنید. در ادامه به معرفی بخش های مختلف نوشته ها در وردپرس میپدازیم و سپس آموزش به نحوه نوشن و مدیریت مطلب در وردپرس ادامه مدهیم.

انتشار مطلب در وردپرس

آموزش مدیریت نوشته‌ها در وردپرس

برای انتشار پست در وردپرس در گام اول در پیشخوان وردپرس از سمت راست روی نوشته ها کلیک کنید. در این صفحه یک نمای کلی از تمام نوشته های خود را می بینید. در واقع این صفحه مرکز فرماندهی مطالب شماست که باید با انشتار مطالب حرفه ای خود به جذب مخاطب و کسب درآمد بپردازید.

نوشتن و مدیریت مطالب در وردپرس

اگر به بالای صفحه دقت کنید، به گزینه تنظیمات صفحه بر میخورید. شما با این گزینه می توانید مواردی را که نمی خواهید نمایش داده شوند را از حالت نمایش خارج کنید.

نوشتن و مدیریت مطالب در وردپرس

در این قسمت به ترتیب می توانید تعیین کنید ستون های مورد نیاز شما که شامل نویسنده، دسته ها ، برچسب ها و… می شوند نمایش داده شوند یا نه. سپس تعداد نوشته هایی که می خواهید در یک صفحه نمایش داده شوند را تعیین کنید و در آخر حالت نمایش نوشته ها را انتخاب کنید.

آشنایی با زیر منو ها

بعد از کلیک روی نوشته ها در پیشخوان وردپرس وارد صفحه همه نوشته می شویم که در قسمت قبلی با آن آشنا شدیم. در ادامه این قسمت می خواهیم با تک تک زیر منو ها آشنا شویم.

افزودن نوشته (نوشتن مطلب در وردپرس)

قسمت اول مربوط به محتوا گذاری می شود. در این قسمت می توانید به افزودن بلوک، بازگردانی نوشته و … بپردازید.

نوشتن و مدیریت مطالب در وردپرس

در قسمت دوم شما می توانید پیش نمایش نوشته خود را ببنید، آن را منشتر کنید ، با کلیک روی آیکون تنظیمات آن را باز یا بسته کنید و یا با کلیک روی آیکون سه نقطه وارد بخش ابزار و گزینه های بیشتر شوید.

تنظیمات

با کلیک روی آیکون تنظیمات شاهد باز شدن پنجره جدید در سمت چپ صفحه می شوید. این بخش به دو دسته با عنوان سند و بلوک تقسیم شده است.

نوشتن و مدیریت مطالب در وردپرس

سند : در بخش سند که مربوط به تنظیمات کلی محتوای شما است، شاهد زیر منوی های زیادی هستیم که به مهم ترین آنها اشاره می کنیم.

نوشتن و مدیریت مطالب در وردپرس

با کمک زیر منوی مشاهده پذیری می توانید تعیین کنید نوشته شما بصورت عمومی قابل مشاهده باشد یا نه، تعیین کنید که نوشته شما بلا فاصله منتشر شود یا با زمان بندی کردن در زمان مشخص شده منتشر شود و … . همچنین با زیر منوی تصویر شاخص، تصویری را که نوشته شما با آن در سایت به نمایش در می آید را انتخاب کنید.

بلوک : وردپرس برای نوشتن و محتوا گذاری دارای امکانات زیادی است و یکی از ویژگی های خوب آن بلوک بندی محتوا است.

نوشتن و مدیریت مطالب در وردپرس

به این صورت که بخش های مختلف نوشته های شما در بلوک های مشخص قرار می گیرند، برای مثال نوشته ها در بلوک بند، تصاویر در بلوک تصاویر و … . با کلیلک روی قسمت بلوک اول از همه نوع بلوک مشخص می شود و سپس تنظیمات مربوط به آن بلوک برای شما نمایش داده می شود.

گزینه های بیشتر

با کلیک روی آیکون سه نقطه در بالا سمت چپ، صفحه ای باز می شود که در آن تنظمیات عمومی مربوط به محتوا گذاری وجود دارد.

نوشتن مطلب در وردپرس

در این بخش یک نگاه کلی به زیر منو های گزینه های بیشتر می اندازیم.

نوشتن و مدیریت مطالب در وردپرس

از زیر منوی نمایش می توانید حالت های مختلف برای ویرایشگر را تعیین کنید. با زیر منوی ویرایشگر می توانید فرمت ویرایشگر را انتخاب کنید که بصورت پیش فرض روی دیداری قرار دارد و با قرار دادن روی حالت کد ، می توانید کد های مد نظر خود را به راحتی به صفحع اضافه کنید. از قسمت ابزار ها هم می توانید ابزار های مربوط به ویرایشگر را فعال یا غیر فعال کنید. و در آخر با زیر منوی گزینه ها، گزینه های عمومی ویرایشگر را فعال یا غیر فعال کنید.

در قسمت سوم هم باید شروع به نوشتن کنید. اولین کار شما وارد کردن یک عنوان خوب و مربوط به نوشته است. در قسمت زیر عنوان هم باید شروع به نوشتن و محتوا گذاری کنید.

اگر دقت کنید بعد از کلیک کردن در قسمت زیر عنوان، آیکون اضافه کردن را می بینید.

نوشتن و مدیریت مطالب در وردپرس

با کلیک روی این آیکون اضافه کردن بلوک با باز شدن صفحه جدید می توانید از ویژگی های خوبی که وردپرس برای محتوا گذاری قرار داده است استفاده کنید.

دسته ها

در این قسمت می توانید به ایجاد دسته ها بپردازید و برای مطالب خود دسته بندی های مختلفی ایجاد کنید.

در واقع با استفاده از دسته بندی ها ما مطالب مختلف سایت را با موضوعات گوناگون طبقه بندی میکنیم. این کار هم برای مخاطب که به سایت ورود می کند خوب است هم برای مدیر سایت. اگر سایت شما از موضوعات مختلفی تشکیل شده باشد، بازدید کنندگان می توانند به راحتی به موضوع مورد نظر خود دسترسی داشته باشند.

برچسب ها

در این قسمت می توانید به ایجاد برچسب ها بپردازید و برای مطالب خود برچسب های مختلفی ایجاد کنید.

استفاده درست از برچسب ها تاثیر زیادی روی سئوی سایت دارد. اگر قصد استفاده از برچسب ها را دارید پیشنهاد می شود حتما قبل از استفاده، راجب استفاده از برچسب ها مطالعه کنید. متاسفانه موارد بسیاری وجود دارد که نشان می دهد استفاده اصولی از برچسب ها نمی شود و از عنوان یا کلمات نزدیک به عنوان برای برچسب گذاری استفاده می شود که کاری کاملا اشتباه است. در آموزش های بعدی این موضوع را بیشتر برسی خواهیم کرد.

ویرایش دسته جمعی نوشته ها

قابلیت ویرایش دسته جمعی نوشته ها یکی از ویژگی های خوب وردپرس برای نوشته ها است. طوری که شما می توانید بصورت کلی اقدام به اعمال تغییرات روی نوشته ها و سایر بخش های وردپرس کنید.

نوشتن و مدیریت مطالب در وردپرس

برای این کار می توانید با انتخاب چندین نوشته، آن ها را بصورت دسته جمعی ویرایش کنید. برای مثال شما می خواهید دسته بندی 4 نوشته آخر خود را تغییر دهید، برای این کار دیگر نیازی به باز کردن جداگانه آن نوشته ها در صفحه جدید نیست چون می توانید به راحتی با انتخاب آن ها و با ویرایش سریع بصورت گروهی دسته بندی آن نوشته ها را تغییر دهید.

صافی نوشته ها

گاهی ممکن است صد ها نوشته در سایت شما وجود داشته باشد و شما برای پیدا کردن برخی از آنها وقت زیادی را صرف کنید.

نوشتن و مدیریت مطالب در وردپرس

وردپرس برای این مشکل قابلیت جست و جوی صافی ها را ایجاد کرده است. شما می توانید با انتخاب کردن دسته بندی ها و فیلتر های مورد نظر آن ها را به راحتی پیدا کنید.

جمع بندی انتشار مطلب در وردپرس

در این مقاله از فکت وردپرس به آموزش انتشار پست در وردپرس پرداختیم و با قسمت های مختلف نوشته ها در وردپرس آشنا شدیم. توجه داشه باشید قابلیت های ذکر شده در این مقاله مربوط به هسته وردپرس بدون افزونه است. گاهی ممکن است به دلیل نصب افزونه های مختلف گزینه های بیشتری برای انتشار مطالب خود داشته باشید. همچنین برخی از قالب ها همراه با وردپرس پیش فرض خود قالب هستند که قسمت نوشته ها در وردپرس را هم شخصی سازی کرده اند و تغییراتی در آن به وجود آورده اند. در هر حال شما با مطالعه این مقاله به راحتی می توانید اقدام به انتشار مطالب خود کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *