اهمیت استفاده از لینک کوتاه در وردپرس

link-shortener-in-wordpress

برای اشتراک‌گذاری مطالب سایت وردپرسی خود در شبکه‌های اجتماعی شما نمی‌توانید از لینک‌های بلند سایت استفاده کنید. اینجاست که باید با لینک کوتاه در وردپرس آشنا شویم. این لینک‌ها نه تنها روی ظاهر پست‌ها تأثیر بدی می‌گذارند بلکه تأثیر بدی هم روی ارتباط مخاطب می‌گذارد.

کوتاه کننده لینک در وردپرس

در این آموزش وردپرس می‌خواهیم به معرفی و استفاده از ابزارهای کوتاه کننده لینک در وردپرس بپردازیم. همان‌طور که اشاره شد استفاده از لینک‌های بلند تأثیر بدی روی اشتراک‌گذاری پست‌های شما در شبکه‌های اجتماعی و … می‌گذارد.

کوتاه کنند لینک چیست؟

کوتاه کننده لینک سیستمی است که لینک‌های بسیار طولانی و بلند را به لینک‌های کوتاه تبدیل می‌کند. درواقع بعد از تبدیل‌شدن لینک‌های بلند به کوتاه، با وارد شدن به لینک‌های کوتاه، به همان لینک‌های اصلی (طولانی) ریدایرکت می‌شوید.

شما با استفاده از سیستم کوتاه کننده لینک می‌توانید لینک‌های طولانی را طوری کوتاه کنید که برای استفاده در ایمیل مارکتینگ، پیام‌های تبلیغاتی، شبکه‌های اجتماعی و … مناسب باشند.

ایجاد کوتاه کننده لینک در وردپرس

برای استفاده از این سیستم از پیشخوان وردپرس وارد مسیر تنظیمات > پیوندهای یکتا شده و تنظیمات عمومی را روی نام نوشته قرار داده و آن را ذخیره کنید.

ایجاد کوتاه کننده لینک در وردپرس

در ادامه از مسیر نمایش > ویرایشگر پوسته یا هاست خود وارد فایل function.php شده و تکه کد پایین را در آن وارد کنید وآن را ذخیره نمایید.

add_filter( ‘get_shortlink’, function( $shortlink ) {return $shortlink;} );

حالا می‌توانید با وارد شدن به قسمت نوشته‌ها یا برگه‌ها، دکمه دریافت پیوندک را مشاهده کنید و با کلیک روی آن لینک کوتاه شده مربوط به نوشته یا برگه را دریافت کنید.

ابزار آنلاین برای کوتاه کردن لینک

اگر تمایلی به استفاده از روش اول ندارید می‌توانید با استفاده از ابزار آنلاین bitly اقدام به کوتاه کردن لینک‌های سایت خود کنید. ابتدا به سایت bitly.com بروید.

ابزار آنلاین برای کوتاه کردن لینک

در ادامه صفحه را به پایین اسکرول کنید. در ادامه لینک مد نظر خود را در کادر مشخص شده وارد کرده و مانند تصویر پایین روی دکمه Shorten کلیک کنید.

لینک کوتاه در وردپرس

حالا لینک کوتاه شده را کپی کرده و از آن استفاده کنید. به همین راحتی !

جمع ‎بندی لینک کوتاه در وردپرس

همانطور که گفتیم استفاده از لینک‌های کوتاه اهمیت فراوانی برای به اشتراک گذاری مطالب در پیامک‌های تبلیغاتی، ایمیل‌ها، شبکه‌های اجتماعی و … دارد و امیدوارم ازاین‌پس به‌راحتی اقدام به کوتاه کردن لینک‌های خود کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *