آموزش مدیریت رسانه در وردپرس + جامع و گام به گام

آموزش مدیریت رسانه در وردپرس

در این آموزش از سری آموزش های فکت وردپرس می خواهیم به مدیریت رسانه ها در وردپرس و افزودن رسانه ها در وردپرس بپردازیم. منظور از رسانه یا پرونده های چند رسانه ای همان عکس ها ، ویدیو ها و … است. همانطور که می دانید استفاده از انواع رسانه ها در نوشته ها بسیار حائز اهمیت، بنابراین این آموزش را تا انتها دنبال کنید تا با مدیریت رسانه ها در وردپرس آشنا شوید.

آموزش مدیریت رسانه در وردپرس

کار با رسانه ها در وردپرس را می توان به دو صورت انجام داد. شما می توانید محتوا را از بخش رسانه آپلود کنید و سپس در نوشته ها آن را انتخاب و استفاده کنید یا این که بصورت مستقیم در خود نوشته محتوا را آپلود کرده و سپس آن از آن استفاده کنید.

کار با رسانه ها در وردپرس

در این بخش به زیر منوی های رسانه در پیشخوان می پردازیم و نحوه بارگذاری انواع محتوا و ویرایش آن ها را باهم برسی میکنیم.

کتابخانه

این بخش در واقع مرکز مدیریت انواع محتوای چندرسانه ای شماست. شما در این قسمت می توانید انواع تغییرات را روی رسانه های خود اعمال کنید. همچنین با زدن دکمه افزودن در بالای صفحه می توانید محتوا اضافه کنید.

همانطور که در تصویر پایین هم می بینید، به ترتیب می توانید با استفاده از دو آیکون موجود استایل چینش محتوا را انتخاب کنید. یا با استفاده از دو دکمه موجود، نوشته های مد نظر خود را با توجه به نوع آن یا تاریخ انتشار آن برسی کنید. برای این کار بعد از انتخاب فرمت محتوا و تاریخ انتشار، روی دکمه صافی کلیک کنید تا صافی صافی ها اعمال شوند.

کار با رسانه ها در وردپرس

از قسمت جست و جو هم می توانید نام محتوای خود را وارد کرده تا آن محتوای خاص به نمایش درآید.

آموزش مدیریت رسانه در وردپرس

با بردن نشانگر موس روی هر محتوا هم می توانید آن را ویرایش یا پاک کنید و یا آن را به نمایش در بیاورید.
در پایین صفحه ام می توانید کاری های دسته جمعی را اعمال کنید.

افزودن

در این قسمت می توانید با زدن دکمه گزینش پرونده ها محتوای خود را بارگذاری (آپلود) کنید. اگر به پایین این قسمت توجه کنید دو خط را همانند تصویر می بینید.

افزودن رسانه ها در وردپرس

اگر در آپلود محتوای خود از طریف وردپرس مشکلی دارید می توانید با زدن روی بارگذار مرورگر از طریق خود مرورگر ، محتوا را بارگذاری کنید. خط بعدی هم مربوط به حجم محتوای شماست و در واقع مقدار حجم مجاز برای آپلود محتوا را مشخص می کند.

اگر دقت کرده باشید پس از آپلود تصویر مثل تصویر پایین ، قسمت ویرایش به محتوا اضافه می شود. ( توجه داشته باشید در بخش کتاب خانه هم می توان وارد بخش ویرایش محتوا شد.)

نام رسانه : در این قسمت باید نام دلخواه برای رسانه خود را انتخاب کنید.

متن جایگزین : در این بخش می توانید یک متن برای تصاویر وارد که که هنگام بارگذاری تصاویر در سایت نمایش داده شود.

توضیح مختصر : اگر می خواهید یک توضیح مختصر در زیر عکس نمایش داده شود می توانید آن را در این قسمت وارد کنید.

توضیح : در قسمت توضیح هم می توانید توضیحات مربوط به تصاویر خود را وارد کنید.

توجه : در قسمت ذخیره سمت چپ صفحه ام اطلاعات کلی فایل مورد نظر درج شده است. همچنین در این قسمت می توانید آدرس محتوا را تغغیر دهید، آن را پاک کنید یا با توجه به تغییرات ایجاد شده آن را بروزرسانی کنید.

افزودن رسانه در نوشته ها

همانطور که در بالا هم به آن اشاره کردیم برای افزودن محتوا چند رسانه ای می توان از داخل خود نوشته ها این کار را انجام داد.
برای این کار کافی است در قسمت نوشته ها و افزودن نوشته ، روی آیکون افزودن بلوک کلیک کرده و در پنجره باز شده از قسمت بلوک های مشترک هر نوع محتوایی که می خواهید را آپلود و سپس به نوشته خود اضافه کنید.

افزودن رسانه در نوشته ها

تنظمیات رسانه ها در وردپرس

در این قسمت می توانید تنظیمات دلخواه خود را برای اندازه های مختلف تصاویر تعیین کنید.

تنظمیات رسانه ها

اندازه بند انگشتی : منظور از اندازه بند انگشتی همان تصاویر کوچک در گالری عکس های وردپرس است که شما می توانید سایز مورد نظر خود را برای این تصاویر اعمال کنید.

اندازه میانه : اندازه میانه هم به عکس های متوسط گفته می شود که می توانید سایز مورد نظر خود را برای این تصاویر اعمال کنید.

اندازه بزرگ : اندازه بزرگ هم همان تصاویر بزرگ است که شما می توانید شما می توانید سایز مورد نظر خود را برای این تصاویر اعمال کنید.

نکته : وردپرس برای سایت هایی که از عکس های زیادی استفاده می کنند هم ویژگی خاصی را اضافه کرده است. به این صورت که از سایت اندازه میانه و اندازه بزرگ را بصورت خودکار ایجاد می کند که این باعث صرفه جویی در وقت نویسنده می شود.

جمع بندی آموزش مدیریت رسانه در وردپرس

در این آموزش با هم مدیریت و افزودن محتوای چند رسانه ای در وردپرس را برسی کردیم و به اهمیت استفاده درست از رسانه ها پی بردیم. همچنین افزودن رسانه در نوشته های وردپرس را برسی کرده و راه های مختلف ویرایش رسانه ها را مرور کردیم. توجه داشته باشید، افزودن رسانه ها در وردپرس از اهمیت بالایی برخوردار است پس باید به آن توجه ویژه ای نیز به آن داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *