استفاده از ایموجی در وردپرس + آموزش تصویری

استفاده از ایموجی در وردپرس

با استفاده از ایموجی ها در وردپرس می توانید، بدون اینکه حتی یک کلمه بنویسید کلی از احساساتتان را بیان کنید، برای همین استفاده از شکلک ها در شبکه های اجتماعی تا این حد رواج یافته است. این موضوع در وب سایت ها هم صدق می کند و شما می توانید برای بالا بردن جذابیت سایت خود از ایموجی ها استفاده کنید.

استفاده از ایموجی ها در وردپرس

شما می توانید در سیستم مدیریت محتوا وردپرس به راحتی از ایموجی ها استفاده کنید. در این مقاله به راه های استفاده از ایموجی ها می پردازیم. توجه داشته باشید که استفاده از ایموجی ها در سایت می تواند برای جذابیت نوشته های شما مفید باشد.

فعال کردن ایموجی ها در وردپرس

برای فعال کردن ایموجی ها در وردپرس می توانید از علامت‌های اختصاری که برای شکلک‌ها در نظر گرفته شده است استفاده کنید. برای مثال شما برای استفاده از شکلک 😉 باید ; و ) را بلافاصله از هم در نوشته خود قرار دهید.

لیست برخی از ایموجی ها

در قسمت پایین لیست برخی از ایموجی ها همرا علامت های اختصاری آن ها ذکر شده است. شما می توانید با قرار دادن علامت های اختصاری بلا فاصله از هم در نوشته قرار دهید.
توجه : علائم اختصاری سمت چپ صفحه با یک فاصله از هم جدا شده اند تا بصورت ایموجی نمایش داده نشوند. ایموجی های سمت راست همان علائم بدون فاصله هستند.

?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?
?


?

: )
: D
: (
: o
8 O
: ?
: x
: P
: |
; )
: lol:
: oops:
: cry:
: evil:
: twisted:
: roll:
: !:
: ?:
: idea:
: arrow:

تغییر ایموجی ها در وردپرس

تغییر ایموجی ها در وردپرس

شما می توانید از شکلک های مورد نظر خود هم استفاده کنید. برای این کار وارد مسیر
public_html/wp-content/images/smilies/ شوید و فایل های مربوط به شکلک ها را پیدا کرده، سپس شکلک جدید خود را با آن‌ها جایگزین کنید. اگر این مسر در هاست شما وجود ندارد می توانید خودتان این مسیر را ایجاد کرده و فایل های شکلک ها را با نام مسیر ایجاد شده ذخیره کنید.
حالا باید وارد مسیرpublic_html/wp-content/themes/  شده و سپس وارد پوشه قالب فعال سایت شوید، در پوشه قالب فایلی با نام functions.php وردپرس قرار دارد، روی فایل راست کلیک کرده و گزینه Edit را انتخاب کنید تا وارد صفحه ویرایش این فایل شوید و کدهای زیر را در مکان مناسبی از این فایل قرار دهید.

function my_custom_smilies_src($img_src, $img, $siteurl){
    return $siteurl.'/wp-content/images/smilies/'.$img;
}

بعد از قرار دادن این کد ها در فانکشن وردپرس، شکلیک های قرار داده شده در این مسیر به جای شکلک های پیش فرض وردپرس نمایش داده می شوند. در موارد بسیاری برخی از دوستان دچار مشکل برای تغییر ایموجی ها می شوند که علت آن هم معمولا انتخاب مکان نامناسب برای قرار دادن کد ها است که با قرار دادن این تکه کد در انتهای فایل style.css این مشکل نیز حل می شود.

img.wp-smiley {
    float: none;
}

نکته : در نسخه جدید وردپرس شکلک‌ها طوری کد نویسی شده‌اند که اگر سایت شما در تبلت باز شد، شکلک‌ ها را از تبلت دریافت کند (برای مثال اگر سایت شما با یک تبلت اندرویدی باز شود، می ‌بینید که شکلک پیش‌ فرض اندروید به‌ جای این شکلک‌ها نمایش داده می‌شوند.)

غیر فعال کردن ایموجی ها در وردپرس

گاهی اوقات ممکن است مدیر سایت تمایلی به استفاده ایموجی ها در سایت نداشته باشد. اگر شماهم از جمله کسانی هستید که نمی خواهید شکلک ها در سایت شما نمایش داده شوند می توانید تکه کد زیر را در فانکشن قالب خود قرار داده تا نمایش شکلک ها در سایت شما غیرفعال شود.

remove_action('wp_head', 'print_emoji_detection_script', 7);
remove_action('wp_print_styles', 'print_emoji_styles');

همچنین شما می توانید با استفاده از افزونه Disable Emojis به راحتی و بدون دردسر ایموجی های سایت خود را غیر فعال کنید. برای این کار فقط کافی است افزونه را نصب و فعال سازی کنید.

جمع بندی استفاده از ایموجی در وردپرس

در این آموزش از فکت وردپرس با ایموجی ها و کاربرد آن آشنا شدیم. برخی از قالب ها بصورت پیش فرض دارای شکلک های ساده ای هستند که بسیارمحدود می باشند به همین دلیل در این آموزش سعی کردیم به تغییر دادن و اضافه کردن ایموجی ها در سایت بیشتر آشنا شویم. شما می توانید از ایموجی ها در نوشته ها و نظرات سایت استفاده کنید که این مسئله باعث جذابیت نوشته های سایت شما می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *