نوفالو کردن لینک ها در وردپرس

لینک های نوفالو در وردپرس

در این آموزش قصد داریم به نوفالو کردن لینک در وردپرس بپردازیم. گاهی اوقات مطالبی را در سایت منتشر می‌کنیم که در آن‌ها از لینک‌ها خارجی استفاده می‌کنیم. حالا چگونه جلوی تأثیر منفی این لینک‌ها را روی سایت خود بگیریم؟ با لینک های نوفالو در وردپرس می‌توان این کار را انجام داد. با ماه همراه باشید.

نوفالو کردن لینک ها

همان‌طور که می‌دانید در بحث سئو سایت لینک‌ها نقش مهمی دارند و توازن بین لینک‌ها خروجی و ورودی نقش تعیین‌کننده در رتبه سایت شما خواهد داشت.

موتورهای جست‌وجوگر فاکتورهای زیادی برای رتبه‌بندی سایت‌ها دارند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها بحث لینک‌ها در سایت است. زمانی که شما از یک لینک خارجی در سایت خود استفاده می‌کنید در واقع مقداری از اعتبار سایت خود را به آن سایت اختصاص می‌دهید.

حال اگر تعداد این لینک‌ها زیاد شود می‌تواند تأثیر بدی روی سئوی سایت داشته باشد. اما اگر لینک‌های موجود در سایت را از حالت فالو خارج کنید و درواقع آن‌ها را نوفالو کنید به سئوی سایت خود کمک کره‌اید.

نوفالو کردن لینک در وردپرس

در این قسمت می‌خواهیم به نوفالو کردن لینک‌ها در وررپرس بدون افزونه بپردازیم.

برای نوفالو کردن کافی است بعدازاین که به متن، کلمه، عکس و… خود لینک موردنظر را اختصاص دادید عبارت rel=”nofollow” را به لینک خود اضافه کنید.

مثال :

<a href="https://factwp.ir" rel="nofollow">فکت وردپرس</a>  

نکته : وردپرس به‌صورت پیش‌فرض تمام لینک‌ها را در حالت فالو قرار می‌دهد.

نوفالو کردن لینک با افزونه Title and Nofollow For Links

ازآنجایی که نوفالو کردن لینک‌ها در وردپرس با استفاده از ویرایشگر متن کاری زمان‌گیر است، پیشنهاد می‌شود که از افزونه‌های مربوطه استفاده شود. یکی از بهترین افزونه‌ها برای این کار افزونه Title and Nofollow For Links می‌باشد.

برای استفاده از این افزونه بعد از نصب افزونه وردپرسی آن را فعال کنید.

بعد از نصب و فعال کردن این افزونه هیچ منو یا زیر منویی به پیشخوان وردپرس شما اضافه نخواهد شد. اما اگر به ویرایشگر متن بروید در قسمت لینک دهی شاهد یک گزینه جدید با عبارت Add rel=”nofollow” to link خواهید بود.

ازاین‌پس برای نوفالو کردن لینک‌های موجود در سایت فقط کافی است تیک این گزینه جدید را بزنید. به همین راحتی!

جمع بندی لینک های نوفالو در وردپرس

در این مقاله به روش‌های نوفالو کردن لینک‌ها در وردپرس پرداختیم و گفتیم که سئوی سایت از اهمیت بالایی برخوردار است.

چون با استفاده از لینک‌های خارجی در سایت ما بخشی از اعتبار سایت را به آن سایتی که لینک آن را استفاده کرده‌ایم اختصاص می‌دهیم. حال اگر تعداد این لینک‌ها زیاد شود تأثیر بدی روی سئو دارد. پس باید از قابلیت نوفالو کردن لینک‌ها استفاده کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *