پیگیری سفارشات در ووکامرس + آموزش تصویری

پیگیری سفارشات در ووکامرس

با نام و یاد خدا , در سری آموزش های رایگان ووکامرس , قصد دارم نحوه پیگیری سفارشات در ووکامرس را به شما دوستان آموزش دهم و بخش پیگیری سفارشات یکی از مهم ترین بخش های فروشگاه شما می باشد چرا که مشتریان شما بایستی ازین طریق سفارشات خود را پیگیری کنند , اینکار باعث اعمتاد و جلب نظر نظر مشتریان و کاربران خواهد شد و توجه نکردن به این موضوع می تواند برای فروشگاه شما یک ریسک بسیار بزرگ تلقی شود .

پیگیری سفارشات در ووکامرس

برای پیگیری سفارشات ابتدا افزونه YITH WooCommerce Order Tracking  را از مخزن وردپرس دانلود و سپس آن را فعال کنید , , اگر هیچ اطلاعاتی در مورد نصب و فعال سازی افزونه ندارید می توانید مقاله آموزش نصب و کار با افزونه وردپرس را مطالعه کنید .

پیگیری سفارشات در ووکامرس

بعد از فعال سازی این افزونه یک منو به پیشخوان وردپرس ما با عنوان YITH اضافه می شود ,اگر ماوس را روی آن ببرید میبیند شامل چند گزینه می باشد, برای ایجاد صفحه پیگیری سفارشات باید روی گزینه Order Tracking کلیک و از صفحه باز شده صفحه پیگیری سفارشات را مدیریت کنیم .

پیگیری سفارشات در ووکامرس

تنظیمات افزونه نصب شده

این افزونه از دو نسخه تجاری یا همان پولی و همچنین رایگان ارائه شده است , با نسخه رایگان هم می توانیم صفحه خود را طراحی کنیم پس خیالتان راحت باشد . در قسمت داشبورد مدیریتی این افزونه از بخش Default carrier name نامی را برای محصول و حمل کننده آن در نظر بگیرید . به طور مثال ,اگر محصول خود را در سراسر ایران میفروشید و با پست پیشتاز آن را ارسال میکنید , میتوانید نام آن را پست پیشتاز یا پست سفارشی بگذارید .

پیگیری سفارشات در ووکامرس

از قسمت Text in the Orders page همان طور که مشاهده میکنید یک متنی به زبان انگلیسی به صورت پیش فرض انتخاب شده ,که این متن در صفحه پیگیری سفارشات قابل مشاهده است اگر هر چیزی را در این قسمت اضافه کنید در صفحه پیگیری نمایان میشود , البته ما یک متن را برای شما دوستان آماده کردیم که می توانید از آن استفاده کنید .

محصول شما ارسال شده از طریق [carrier_name] در تاریخ [pickup_date]. شماره پیگیری سفارش [track_code].
پیگیری سفارشات در ووکامرس

از قسمت Position of the text in the Orders page قادر خواهید بود , موقعیت قرار گیری متن در سفارشات را به صورت top یعنی در بالا یا به صورت bottom یعنی پایین قرار دهید .

بعد از انجام دادن تمامی مراحل و جایگزین کردن متن مورد نظر روی دکمه save change کلیک کنید تا تمامی تغییرات ذخیره گردند .

پیگیری سفارشات در ووکامرس

درج کد رهگیری برای سفارشات

دوستان تنظیمات افزونه مورد نظر به پایان رسید حال باید برای سفارشاتی که از طریق پست ارسال میکنیم را از بخش ووکامرس > سفارشات و سپس روی سفارشی که ارسال کردیم کلیک میکینم تا به بخش جزئیات سفارش شویم . همان طور که میبیند بعد از افزوده شدن افزونه YITH WooCommerce Order Tracking یک باکس به نام Order Tracking به سمت چپ اضافه شده است .

پیگیری سفارشات در ووکامرس

حال شما که فروشنده هستید و محصول خود را از طریق پست پیشتاز ارسال کرده اید , اداره پست برای محصو ارسالی یک کد رهگیری اختصاص داده است , کد رهگیری را در قسمت tracking code درج کنید . از قسمت Carrier name طریقه ارسال که پست پیشتاز می باشد را بنویسید . همچنین از قسمت Pickup date تاریخ ارسال را انتخاب کنید . اگر تیک گزینه Order picked up بزنید ,به این معنی می باشد که محصول مورد نظر ارسال شده است .

پیگیری سفارشات در ووکامرس

توجه:تاریخ ایجاد را بررسی کنید تا با زمان ارسال محصول متفاوت نباشد .

پیگیری سفارشات در ووکامرس

ذخیره اطلاعات : بعد از درج تمامی اطلاعات در قسمت های مربوطه روی دکمه بروزرسانی کلیک کنید تا تمامی اطلاعات ذخیره شوند .

بعد از ثبت تمامی اطلاعات ,اگر مشتری وارد بخش محیط کاربری خود شود و از قسمت سفارشات , سفارش خود را بررسی کند , با پیغام زیر روبرو می شود .

موفق و پیروز باشید.☺

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *