پخش موزیک در وردپرس بدون افزونه

پخش موزیک در وردپرس بدون افزونه

در این قسمت از سری آموزش های فکت وردپرس بعد از آموزش مدیریت رسانه ها در وردپرس می خواهیم به پخش آنلاین موزیک در وردپرس (بدون افزونه) بپردازیم. اگر شما هم میخواهید در وب سایت وردپرسی خود آهنگ، صوت یا پادکست پخش کنید پس ما را همراهی کنید.

پخش موزیک در وردپرس

امروزه پخش آنلاین موزیک و پادکست در وب سایت ها تبدیل به یک نیاز شده است و بسیاری از مدیران می خواهند مخاطبین آن ها بدون دانلود موزیک آن را بصورت آنلاین گوش دهند و با این کار به بالا رفتن زمان ماندگاری مخاطب در سایت کمک کنند. برای پخش صوت افزونه های زیادی وجود دارد اما هدف ما در این آموزش پخش موزیک با استفاده از ویژگی های هسته وردپرس است.

پخش صوت در وردپرس از پیشخوان

برای پخش آنلاین موزیک بدون افزونه راحت ترین کار افزودن موزیک از پیشخوان است. برای این کار پس از ورود به مسیر پیشخوان > نوشته ها > افزودن نوشته روی آیکون افزودن بلوک کلیک کرده سپس در پنجره باز شده روی بلوک های مشترک کلیک کنید و صوت را نتخاب کنید.

پخش موزیک در وردپرس از پیشخوان
پخش موزیک در وردپرس با استفاده از وردپرس

حالا باید با استفاده از این سه قسمت فایل خود را بارگذاری کنید. برای این کار می توانید فایل خود را بصورت مستقیم آپلود کنید یا آن را از کتابخانه پرونده های چندرسانه ای انتخاب کنید و یا آدرس فایل مورد نظر خود را قرار دهید تا فراخوانی شود.

پخش صوت در وردپرس با استفاده از HTML5

برای پخش آنلاین صوت در وردپرس بهتر است از HTML5 استفاده کنید، چون تمام مرورگر ها و دستگاها از آن پشتیبانی می کنند و با استفاده از فلش ممکن است فایل های شما برای کسانی که فلش پلیر ندارد پخش نشود. همچنین استفاده از HTML5 در سرعت بار گذاری سایت هم تاثیر منفی نمی گذارد و شما با خیال راحت میتوانید از این ویژگی در وردپرس استفاده کنید.

پخش آنلاین موزیک در وردپرس بدون افزونه

برای این کار بدون افزونه از شرت کد ها کمک می گیریم، در آینده بیشتر در مورد این کد ها خواهیم گفت. خب برای پخش آنلاین صوت کافی است تکه کد زیر را در جایی که می خواهید موزیک شما بصورت آنلاین پخش شود قرار دهید.

["audio src="source.mp3]

بعد از قرار دادن این کد در محل مورد نظر کافی است لینک فایل خود را به جای source.mp3 قرار دهید.

جمع بندی پخش موزیک در وردپرس

هدف ما در این مقاله آموزش پخش موسیقی آنلاین در وردپرس بود تا شما بتوانید این امکان را فراهم کنید که مخاطبینت شما بدون دانلود موسیقی آن را گوش کنند. توجه داشته باشید استفاده از پادکست ها در سایت باعث بهبود رتبه سایت شما با توجه الگوریم های جدید گوگل می شود که در آینده بیشتر در مورد این مسائل خواهیم گفت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *