خصوصی کردن مطلب در وردپرس

خصوصی کردن مطلب در وردپرس

در آموزش انتشار مطلب در وردپرس به انتشار مطلب پرداختیم و در این جلسه می خواهیم به خصوصی کردن مطالب در وردپرس و رمزدار کردن مطالب در وردپرس بپردازیم. در این جلسه به نحوه انتشار خصوصی مطالب و رمزدار کردن مطالب در وردپرس می پردازیم. با ما همراه باشید.

خصوصی کردن مطلب در وردپرس

منظور از خصوصی کردن نوشته در ودرپرس چیست ؟ این اولین سوالی است که در این آموزش به آن پاسخ می دهیم. گاهی اوقات شما می خواهید یک سری از مطالب سایت را برای مدیران سایت به نمایش درآورید همچنین ممکن است یک سری از نوشته ها را برای گروهی خاصی از کاربران سایت به نمایش بگذارید. برای این کار باید از خصوصی کردن یا رمزدار کردن مطالب در وردپرس کمک بگیرید.

آموزش خصوصی کردن مطلب

برای خصوصی کردن نوشته های سایت در گام اول از پیشخوان وردپرس وارد نوشته ها شوید و نوشته مورد نظر خود را انتخاب کنید. (منظور از انتخاب کردن همان ویرایش نوشته است).

آموزش خصوصی کردن مطلب

حالا در سمت چپ نوشته صفحه روی قسمت سند کلیک کنید و وضعیت مشاهده پذیری را انتخاب کنید.

وضعیت مشاهده پذیری و خصوصی کردن نوشته در وردپرس

همانطور که در تصویر بالا هم می بینید روی واژه عمومی در مقابل قسمت قابل مشاهده بودن کلیک کنید.

رمزدار کردن نوشته در وردپرس

حالا در پنجره باز شده می توانید یکی از سه حالت مشاده پذیری را برای نوشته خود انتخاب کنید.

عمومی

اگر حالت عمومی که همان حالت پیش فرض برای نوشته ها است را انتخاب کنید، طبیعتا نوشته شما برای همه بازدیدکنندگان سایت قابل مشاهده خواهد بود.

خصوصی

با انتخاب حالت خصوصی همانطور که زیر گزینه هم توضیح داده شده است نوشته شما فقط برای مدیر سایت و ویرایشگر سایت قابل مشاهده است.

نکته : شما می توانید با افزونه های مرتبط حالت خصوصی را به نقش های مختلف نیز اختصاص دهید.

رمزدار

با انتخاب حالت رمزدار برای نوشته، بازدیدکنندگان برای دیدن صفحه نوشته باید رمز عبوری را که مدیر سایت برای آن در نظر گرفته است را وارد کنند.

جمع بندی خصوصی کردن مطلب

در این آموزش به آموزش خصوصی کردن مطالب در وردپرس پرداختیم و گفتیم که گاهی اوقات ممکن است بخواهید برخی از صفحات سایت را فقط گروه خاصی از کاربران سایت ببینند. پس برای این کار از ویژگی خصوصی کردن مطلب و یا رمزدار کردن مطلب استفاده می کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *