آموزش زمان بندی پست در وردپرس

انتشار زمان بندی شده نوشته ها در وردپرس

بدون شک وردپرس دارای ویژگی های بسیاری می باشد و یکی از این ویژگی ها امکان انتشار مطالب بصورت زمان بندی شده است. بسیاری از کاربران وردپرس و مدیران سایت که سال ها از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنند هنوز هم از وجود این ویژگی کاربردی بی خبر هستند. در این آموزش از سری آموزش های فکت وردپرس قصد داریم به آموزش زمان بندی پست در وردپرس بدونه افزونه بپردازیم.

انتشار زمان بندی شده نوشته ها در وردپرس

وردپرس دارای امکانات زیادی است که بسیاری از این امکانات کم تر شناخته شده اند که با استفاده از آن ها می توان به رشد سریع سایت وردپرسی کمک کرد. یکی از این امکانات ، زمان بندی کردن نوشته ها در وردپرس است. زمان بندی کردن پست در وردپرس را می توان بدون افزونه و به راحتی در چند مرحله انجام داد، پس با ما همراه باشید.

چرا باید از زمان بندی پست در وردپرس استفاده کنیم ؟

اما چه زمانی این ویژگی به کار ما می آید ؟ قطعا زمان انتشار پست در سایت های مختلف با هم متفاوت است و برخی از مدیران سایت ها زمان مشخصی را برای انتشار منظم پست های خود در نظر می گیرند که این کار باعث افزایش بازدید سایت آن ها می شود.

گاهی اوقات نیز ممکن است شما مدیر یا کارمند سایتی باشید که مسافرتی را در پیش رو دارید و امکان دسترسی به سایت خود را به مدت چند روز ندارید. برای حل این مشکل می توان از قابلیت زمان بندی پست در وردپرس استفاده کرد، به این صورت که پست های خود را آماده کنید و طبق زمان بندی انجام گرفته پست ها را منتشر کنید.

اهمیت بروزرسانی و زمان بندی کردن مطالب در وردپرس

قطعا سئو سایت یکی از اصلی ترین مباحثی است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. انتشار پست و مطالب بصورت زمان بندی شده هم نقش مهمی در سئوی سایت شما دارد پس با زمان بندی کردن پست ها به سئوی سایت خود نیز کمک می کنید. با زمان بندی کردن پست ها در وردپرس در واقع به امکان را به موتور های جست و جو می دهید که سریع تر و بهتر سایت شما را ایندکس کنند. همچنین با زمان بندی کردن پست ها به کاربران سایت خود این امکان را می دهید تا بصورت منظم و در زمان مشخص از مطالب سایت شما استفاده کنند.

مراحل زمان بندی کردن پست در وردپرس

برای این کار پس از آماده کردن نوشته خود کافی است در سمت چپ نوشته روی سند کلیک کرده و در پنجره باز شده وضعیت مشاهده پذیری را انتخاب کنید.

مراحل زمان بندی کردن پست در وردپرس
مراحل زمان بندی کردن پست

سپس همانند تصویر بالا روی انتشار کلیک کنید و از پنجره باز شده زمان دقیق انتشار نوشته خود را تعیین کنید. شما می توانید سال، ماه، روز، ساعت و دقیقه انتشار مطلب خود را با چند کلیلک به راحتی تعیین کنید. توجه داشته باشید اگر در تنظیمات وردپرس فرمت ساعت (از 12 به 24) سایت را تغییر نداده باشید باید ق.ظ / ب.ظ را انتخاب کنید که به ترتین معنی قبل از ظهر و بعد از ظهر را می دهند.

جمع بندی زمان بندی پست در وردپرس

در این آموزش با انتشار زمان بندی شده مطالب در وردپرس آشنا شدیم و به اهمیت استفاده از این ویژگی کاربردی در وردپرس پی بردیم. پس برای بهبود سئوی سایت باید از این ویژگی استفاده کرد که به افزایش بازدید سایت شما هم کمک می کند. توجه داشته باشید که شما می توانید پس از تعیین زمان انشتار به راحتی اقدام به اطلاح زمان بندی کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *