مدت زمان گذشته از تاریخ انتشار مطالب

مدت زمان گذشته از تاریخ انتشار مطالب

در این آموزش وردپرس می‌خواهیم به نمایش مدت‌زمان گذشته از تاریخ انتشار مطالب در وردپرس بپردازیم. اگر شما از قالبی استفاده می‌کنید که امکان نمایش تاریخ انتشار یا روزه‌های سپری‌شده از تاریخ انتشار را ندارد نگران نباشید.
همان‌طور که می‌دانید وردپرس رابطه خوبی با محدودیت ندارد! و شما می‌توانید انواع امکانات و ویژگی‌ها را به آن اضافه کرده تا به هدف خود برسید.

مدت‌زمان گذشته از تاریخ انتشار

در ادامه آموزش تکه کدی را معرفی می‌کنیم که با قرار دادن آن در فانکشن می‌توانید تعداد روزهای سپری‌شده از تاریخ انتشار مطالب وردپرس را به نمایش بگذارید.

برای این کار ابتدا از پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش > ویرایشگر پوسته بروید. سپس فایل function.php را بازکنید. در ادامه تکه کد زیر را وارد کرده و آن را ذخیره کنید.

function days_ago() {
$days = round((date('U') - get_the_time('U')) / (60*60*24));
if ($days==0) {
echo "امروز";
}
elseif ($days==1) {
echo "دیروز";
}
else {
echo "" . $days . " روز پیش";
}
}

نحوه اجرا مدت‌زمان گذشته از تاریخ انتشار

بعد از قرار دادن کد بالا در فانکشن و ذخیره آن حالا در مرحله بعد باید تکه کد پایین را در قسمت دلخواه از نوشته موردنظر قرار دهید تا تعداد روزهای گذشته از تاریخ انتشار پست، به نمایش درآید.

<?php days_ago(); ?>

برای مثال اگر شما 5 روز پیش یک پست در سایت منتشر کرده باشید، با قرار دادن کد بالا، در آن قسمت عبارت 5 روز پیش ثبه نمایش درمی‌آید.

جمع‌بندی تاریخ انتشار مطالب

در این آموزش به نحوه به نمایش درآوردن مدت‌زمان گذشته از تاریخ انتشار مطالب در وردپرس با استفاده از فانکشن های وردپرس پرداختیم. امیدوارم این آموزش مورد قبول شما بازدیدکنندگان عزیز قرارگرفته باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *