کاربرد ابزارها در وردپرس

ابزارها در وردپرس

از بخش های مهم در پیشخوان می توان به منو ابزارها در وردپرس اشاره کرد ,منویی که هر کاربر یا مدیر وبسایت باید به آن آشنا و مسلط باشد.

یکی از بخش هایی که می توانید در جهت بهبود سایت وردپرسی خودتان از آن استفاده کنید همین قسمت مهم ابزارها می باشد .

از قسمت ابزار ها می توانید برای درون ریزی و برون بری اطلاعات وبسایت خود کمک بگیرید.

چرا که می توانید خیلی راحت ازین بخش اطلاعات وبسایت را اعم از محتوای نوشته ها,برگه هاو… را از یک سایت به سایت دیگر انتقال دهید و روش انتقال ازین قسمت فقط با چند کلیک ساده امکان پذیر است .

یکی دیگر از مزیت های خوب این بخش می توان به این اشاره کرد که عملکرد وبسایت خود را زیر نظر بگیرید و اطلاعات مفیدی را به دست آورید .

آشنایی با قسمت ابزارهای وردپرس بسیار مهم و کاربردی است . در این مقاله آموزش وردپرس قصد داریم تک تک’ مهم را به شما دوستان آموزش گزینه های این بخش را آموزش دهیم .

منوی ابزارها در وردپرس شامل چه گزینه هایی می شود ؟

اگر وارد پیشخوان وردپرس شوید و ماوس خود را به سمت منو ابزارها ببرید با گزینه های ,

درون ریزی , برون بری , سلامت سایت , برون بری داده شخصی , پاکسازی اطلاعات شخصی که هر کدام کارهای متفاوت و خاصی را انجام می دهد .

منو درون ریزی

یکی از گزینه های مهم و کاربردی در منوی ابزار ها می توان به درون ریزی اشاره کرد که می توان با این ابزار اطلاعات یک سایت را به سایت دیگر انتقال داد .

برای دسترسی به این منو از پیشخوان وردپرس > ابزارها > درون ریزی را می توانید مشاهده کنید .

ابزارها در وردپرس

در صفحه باز شده با استفاده از گزینه نصب درون ریز وردپرس را نصب نمائید.

ابزارها در وردپرس

بعد از اینکه درون ریز را نصب کردید روی گزینه درون ریز در همان قسمت کلیک کنید . وارد قسمت خواهید که شد در عکس زیر برایتان قرار دادم .در این قسمت ابتدا با استفاده از گزینه ( choose File )  فایل مورد نظر خودتان را انتخاب کنید و سپس دکمه ( بارگذاری پرونده و درون ریزی آن ) را بزنید .

ابزارها در وردپرس

دقت داشته باشید نوع فایلی که میخواهید انتخاب و بارگذاری کنید حتما با پسوند ( .xml) باشد .

منو برون بری

یکی دیگر از بخش های مهم ابزارها برون بری می باشد چرا که می توانید برای انتقال محتوای یک سایت به سایت دیگر ازین گزینه کمک بگیرید و آن هم با چند کلیک ساده .

اگر میخواهید محتوای وبسایت خود را اعم از نوشته ها , برگه ها, دیدگاه ها و زمینه های دلخواه و … خروجی بگیرید و به یک سایت دیگر منتقل کنید باید ازین گزینه کمک بگیرید. برای برون بری داده های وبسایت خودتان از منو ابزارها > روی گزینه برون بری کلیک کنید.

ابزارها در وردپرس

اگر میخواهید از کل محتواهای وبسایت خود, گزینه هر محتوایی را انتخاب کنید در غیر اینصورت می توانید به صورت جداگانه نوشته ها یا برگه ها یا فرم ها یا … انتخاب و سپس با استفاده از دکمه بارگیری پرونده برون بری در آن خروجی بگیرید .

ابزارها در وردپرس

گزینه سلامت سایت

یکی از قسمت هایی که باید با آن به طور کامل آشنا شوید , سلامت سایت است . این قسمت شامل دو بخش به ترتیب وضعیت و اطلاعات می باشد .

برای این منظور طبق معمول روی منو ابزارها کلیک و گزینه سلامت سایت را انتخاب کنید .در این قسمت می توانید اطلاعات وضعیت وبسایت خود را مشاهده کنید و همچنین یکسری راهکار را برایتان ارائه می دهد که بتوانید سایت خود را بهبود ببخشید.

در بخش دوم نیز می توانید اطلاعات سلامت سایت خود را مشاهده کنید و در صورت لزوم می توانید با استفاده از دکمه کپی اطلاعات سایت به کلیپ برد یک برون بری از آن داشته باشید .

 • در قسمت اطلاعات سلامت سایت می توانید
 • اطلاعات کاملی از نسخه وردپرس
 • اندازه ها و پوشه ها
 • پوسته های فعال
 • پوست های غیر فعال
 • افزونه های فعال
 • افزونه های غیر فعال
 • اطلاعات پایگاه داده
 • اطلاعات سرور
 • اداره رسانه
 • مشاهده کنید.

گزینه برون بری داده شخصی

با استفاده از این گزینه قادر خواهید بود تمامی اطلاعات کاربر وارد شده در سایت اعم از ( نام کاربری,نام نمایشی,فعالیت های مرتبط , تاریخ های ورود و خروج از وردپرس) و … را استخراج کنید .

برای استفاده ازین قابلیت کافیه مطابق شکل زیر , از منو ابزارها روی برون بری داده شخصی کلیک کنید.در صفحه ای که برایتان باز می شود . در کادر مشخص شده می توانید نام کاربری یا نشانی ایمیل کاربر را وارد کنید و سپس روی دکمه ( ارسال درخواست ) کلیک کنید.

بعد از جستجو نام کاربری مورد نظر و پیدا کردن آن , کافیه مانند شکل زیر روی گزینه ( بارگیری داده های شخصی ) کلیک کنید.

گزینه پاکسازی اطلاعات شخصی

همان طور که از نامش پیداست می توانید اطلاعات شخصی را پاک کنید .و این امکان را به شما می دهد که بتوانید اطلاعات هر کاربری را پاک کنید .

این بخش نیز مانند قسمت قبلی ( برون بری داده شخصی ) عمل میکند و می توانید نام کاربری یا ایمیل مورد نظر را در کادر مربوطه وارد نمایید و سپس دکمه ارسال درخواست را بزنید .

سپس می توانید به آسانی ایمیل یا کاربر را حذف کنید .

سخن نهایی

همان طور که خواندید بخش ابزارها در وردپرس یکی از قسمت های مهم وبسایت می باشد که می تواند کمک بسیار زیادی به یک مدیر وبسایت کند تا بتواند از سلامت سایت خود باخبر باشد یا حتی می تواند اطلاعات وبسایت خود را به نوعی بکاپ بگیرد و به یک وبسایت دیگر منتقل کند .یا حتی می تواند اطلاعات کلی وبسایت خود را ببینید .این مقاله را آماده کردیم تا هر مدیر وبسایتی بتواند سایت خود را به صورت حرفه ای مدیریت کند .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *