تنظیمات حمل و نقل در ووکامرس + آموزش تصویری

تنظیمات حمل و نقل در ووکامرس

در سری آموزش های رایگان فروشگاه ساز ووکارس, میخواهم تنظیمات حمل و نقل ووکامرس در برگه پیکربندی را برای شما کاربران عزیز کامل توضیح دهم تا شما هم بتوانید محصولات فروشگاه خودتان را با روش های مختلفی در شهرها و سایر نقاط ارسال یا حمل کنید ,حمل و نقل در ووکامرس بسیار می تواند برای فروشگاه شما کاربردی باشد , پس همراه ما باشید با این آموزش رایگان و کاربردی ….

تنظیمات حمل و نقل در ووکامرس

برای اینکه به بخش تنظیمات حمل و نقل مراجعه کنیم, کافیه از پیشخوان وردپرس > ووکامرس و سپس روی پیکربندی کلیک کنید تا صفحه مربوطه برایتان بارگذاری شود. در صفحه روی تب حمل و نقل کلیک کنید تا تنظیمات حمل و نقل طبق تصویر زیر برایتان ظاهر شود .

تنظیمات حمل و نقل در ووکامرس

مناطق حمل و نقل

تب حمل و نقل در ووکامرس شامل سه گزینه , مناطق حمل و نقل , گزینه های حمل و نقل و کلاس های حمل و نقل می باشد که به هر سه گزینه این تب میپردازیم و آنها را توضیح می دهیم , ابتدا از مناطق حمل و نقل شروع میکنیم , روی گزینه افزودن منطقه حمل و نقل کلیک کنید و سپس طبق تصویر زیر ,روبروی نام منطقه اسم شهر و در قسمت نواحی منطقه نواحی را بنویسید , سپس با کلیک بر روی افزودن روش حمل و نقل از لیست روش ارسالی خود را انتخاب کنید , به همین ترتیب می توانید برای شهرهای مختلف روش های ارسالی متفاوتی را در نظر بگیرید .

تنظیمات حمل و نقل در ووکامرس

گزینه های حمل و نقل

در ادامه آموزش به قسمت گزینه های حمل و نقل بروید و سپس با فعال کردن تیک ( فعال کردن محاسبه گر حمل و نقل  در صفحه سبد خرید ) برای مشتریان خود هزینه های ارسالی را محاسبه و نمایش دهید . گزینه بعدی (مبالغ حمل و نقل را تا زمانی که خریدار یک آدرس را وارد نکرده است، مخفی کن ) می باشد , اگر این گزینه را فعال کنید , تا زمانی که کاربر آدرس خود را وارد نکرده باشد هزینه ارسال برای مشتری محاسبه نشود .

تنظیمات حمل و نقل در ووکامرس

همچنین از بخش مقصد حمل و نقل می توانید مشخص کنید که محصول به کدام یک از آدرس های مشتری ارسال شود ,همچنین با فعال کردن گزینه (فعال کردن حالت اشکال زدایی ) خطاهای موجود هنگام ارسال و هزینه محاسبه محصول نمایش داده می شود .

تنظیمات حمل و نقل در ووکامرس

کلاس های حمل و نقل

در مرحله آخر از آموزش به قسمت کلاس های حمل و نقل بروید , در این بخش می توانید روش های جدید حمل و نقل را در فروشگاه ساز ووکامرس ( WooCommerce ) ایجاد کنید و سپس می توانید از بخش محصول و در متاباکس اطلاعات محصول در تب حمل و نقل , کلاس جدید یا روش جدیدی را که ایجاد کرده بودید را انتخاب و محصول خود را بروز رسانی کنید . برای ایجاد کلاس های حمل و نقل کافیست روی دکمه  افزودن کلاس حمل و نقل کلیک کنید و روش جدید خود را ایجاد کنید.

تنظیمات حمل و نقل در ووکامرس

 امیدوارم این آموزش کاربردی هم برای شما کاربران عزیز مفید واقع شده باشه , بتوانید با روش گفته شده محصولات فروشگاه خود را در مناطق مختلف این سرزمین بزرگ به فروش برسانید و سود خوبی را کسب نمائید.

هرگونه سوال و پیشنهادی که داشته باشید می توانید از قسمت نظرات آن را برایمان ارسال کنید…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *