انتقال اطلاعات کاربران به سایت دیگر در وردپرس

انتقال اطلاعات کاربران در وردپرس

مهم ترین عامل تشکیل شدن سایت ها کاربران هستند ، در واقع شما برای کسب درآمد از طریق فروش، خدمات و … نیاز به جذب کاربر دارید. حال ممکن است بخواهید اطلاعات سایت خود را به دلایلی به یک سایت دیگر منتقل کنید به همین دلیل در این آموزش به انتقال اطلاعات کاربران به سایت دیگر در وردپرس و ووکامرس می پردازیم.

انتقال اطلاعات کاربران

برای انتقال اطلاعات کاربران سایت در وردپرس یا ووکامرس می توانید این کار را بطور مستقیم از طریق دیتا بس انجام دهید. اگر دانش کافی برای این کار را نیز داشته باشید قطعا باید وقت زیادی را صرف این کار کنید به همین دلیل در ادامه به روش منتقل کردن اطلاعات کاربران و مشتریان در وردپرس با افزونه می پردازیم.

افزونه Import Export WordPress Users

این افزونه که در مخزن وردپرس هم به ثبت رسیده است یک افزونه کاربردی برای انتقال مشخصات کاربران در وردپرس و ووکامرس است. برای دانلود این افزونه از لینک پایین آن را دانلود و نصب کنید. برای نصب دستی افزونه هم می توانید از آموزش نصب افزونه ها در وردپرس کمک بگیرید.

برون‌ریزی اطلاعات کاربران

برای برون‌بری اطلاعات کاربران ابتدا باید از پیشخوان وردپرس وارد مسیر کاربران > User Import Export رفته و سپس به قسمت User/Customer Export وارد شوید.

برون‌ریزی اطلاعات کاربران

Export Users in CSV Format: در این بخش می‌توانید تنظیمات مربوط به نسخه پشتیبان اطلاعات کاربران خود را انتخاب کنید.
User Roles: با استفاده از این بخش می‌توانید نقش کاربرانی را که می‌خواهید اطلاعات آنها را برون‌ریزی شود، مشخص کنید.
Offset: در این بخش می‌توانید مشخص کنید از کدام شماره، ID کاربران شروع به انتقال اطلاعات کاربران در وردپرس شود.
Limit: در این بخش نیز می‌توانید محدودیتی برای تعداد کاربرانی که اطلاعات آنها برون‌ریزی می‌شود، ایجاد کنید.
Columns: سرانجام در این بخش هم می‌توانید مشخص کنید که چه اطلاعاتی از دیتابیس مربوط به کاربران برون‌ریزی شود.

درون‌ریزی اطلاعات کاربران

برای درون‌ریزی اطلاعات کاربران ابتدا باید از پیشخوان وردپرس وارد مسیر کاربران > User Import Export رفته و سپس به قسمت User/Customer Import وارد شوید.

درون‌ریزی اطلاعات کاربران

برای درون‌ریزی اطلاعات کافی است روی دکمه Choose File کلیک کرده و اطلاعاتی را که قبلا برون‌بری کرده اید را انتخاب کنید. در آخر هم روی دکمه بارگذاری پرونده و درون‌ریزی آن کلیک کرده تا عملیات انجام شود.

جمع‌بندی انتقال اطلاعات کاربران

شاید شما هم از جمله مدیرانی هستید که به دلایلی می خواهید سایت خود را تغییر دهید با این حال نمی خواهید اطلاعات کاربران سایت سابق خود را از دست دهید به همین دلیل در این آموزش وردپرس به نحوه انتقال اطلاعات و مشخصات کاربران در وردپرس و ووکامرس پرداختیم. امیدوارم این آموزش مورد قبول شما کاربران عزیز قرار گرفته باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *