چایلد تم در وردپرس چیست ؟ آموزش تصویری

چایلد تم در وردپرس چیست ؟ آموزش تصویری

در این آموزش به معرفی و توضیح پوسته فرزند در وردپرس می پردازیم همچنین می خواهیم در مورد مزایا و معایب استفاده از چایلد تم ها در وردپرس باهم بحث کنیم.

همانطور که می‌دانید قالب‌های وردپرس به‌صورت منظم و مداوم به‌روزرسانی می‌شوند. این به‌روزرسانی ها دلایل مختلفی دارند که ازجمله این دلایل می‌توان به رفع ایرادات نسخه‌های قبلی، رفع تداخل با افزونه‌های مختلف، برطرف شدن مشکلات امنیتی و … اشاره کرد.

به‌طور طبیعی شما بعد از خریدن قالب برای سایت، شروع به سفارشی‌سازی آن می‌کنید و قسمت‌های مختلف قالب خود را تغییر می‌دهید. اما بعد از آپدیت کردن قالب و نصب نسخه‌های جدید چه اتفاقی برای سفارشی‌سازی قالب می‌افتد؟

چایلد تم در وردپرس چیست ؟

همان‌طور که اشاره کردیم قالب‌های وردپرس بنا به دلایل مختلف و مهمی باید به‌طور منظم آپدیت شوند. از طرفی شما بعد از خرید قالب شروع به شخصی‌سازی آن می‌کنید تا سایت خود را به شکل دلخواه درآورید.

در گذشته بعد از به‌روزرسانی قالب‌ها همه‌ی تغییراتی که مدیر سایت روی نسخه قبلی ایجاد کرده بود (منظور از تغییرات همان سفارشی سازی قالب است) از بین می‌رفت.

اما حالا با استفاده از چایلد تم‌ها در وردپرس می‌توان علاوه بر آپدیت قالب به نسخه‌های جدیدتر، تغییرات نسخه‌های قبل را نیز حفظ کرد. درواقع شما با ایجاد پوسته فرزند در وردپرس می‌توانید با به‌روزرسانی قالب‌ها به نسخه‌های جدیدتر، تغییرالت نسخه‌های قبلی را نیز حفظ کنید.

مزایای پوسته های فرزند

با پوسته‌های فرزند می‌توان قالب سایت را شخصی‌سازی کرد به‌طوری که بعد از آپدیت شدن قالب به نسخه‌های جدیدتر تمام تغییرات نسخه‌های قبلی را نیز حفظ کرد.

یکی دیگر از مزایای استفاده از پوسته‌های فرزند در وردپرس این است که شما می‌توانید بدون داشتن مهارت خاصی در برنامه‌نویسی تحت وب، ظاهر سایت خود را به‌صورت حرفه‌ای شخصی‌سازی کنید.

با استفاده از قالب‌های فرزند، شما صرفه‌جویی زیادی در زمان کرده‌اید. چون با استفاده از چایلد تم دیگر نیازی به تغییرات پی‌درپی در نسخه‌های مختلف قالب نیست. فقط کافی است تغییرات مدنظر خود را به‌راحتی به قالب فرزند اضافه کنید.

معایب پوسته های فرزند

استفاده از پوسته فرزند معایبی هم دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان به‌احتمال عدم به‌روزرسانی قالب والد (قالب اصلی) اشاره کرد. یعنی ممکن است سازنده قالب شما دیگر هیچ به‌روزرسانی برای قالب شما ارائه نکند که در این صورت استفاده از پوسته فرزند امری بیهوده است.

یکی از معایبی که در استفاده از قالب‌های فرزند رایج است، مشکلات اولیه در استفاده و زمان یادگیری استفاده از چایلدتم ها است. به این صورت که معمولاً کاربران در ابتدای کار برای استفاده از اینتم ها خیلی کند عمل می‌کنند که طبیعی است و پس از یک‌بار استفاده دیگر استفاده از اینتم ها مثل آب خوردن است!

جمع‌بندی چایلد تم در وردپرس

به‌روزرسانی قالب‌های وردپرس امری حیاتی است و دلایل مختلفی نیز دارد که ابتدای آموزش به آن اشاره کردیم. چنانچه بخواهید طوری قالب خود را شخصی‌سازی کنید که پس از به‌روزرسانی قالب تغییر نکند باید از چایلد تم‌ها استفاده کنیم. پس به‌طور کامل با چایلد تم‌ها آشنا شدیم و دلایل استفاده از آن را باهم مرور کردیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *