آموزش مدیریت دسته بندی در وردپرس

آموزش مدیریت دسته بندی در وردپرس

دسته بندی ها در وردپرس از بخش های مهم و ضروری برای مدیریت نوشته ها و مطالب سایت محسوب می شود. شما برای این که نوشته های سایت خود را از هم تفکیک کنید باید از دسته بندی ها استفاده کنید تا مخاطبین شما به راحتی به مطلب مورد نظر خود دسترسی داشته باشند. در این مقاله به آموزش کامل مدیریت نوشته ها می پردازیم، با ما همرا باشید.

مدیریت دسته بندی ها در وردپرس

همانطور که در آموزش مدیریت نوشته ها در وردپرس هم بطور خلاصه اشاره شد، در واقع با استفاده از دسته بندی ها ما مطالب مختلف سایت را با موضوعات گوناگون طبقه بندی میکنیم. تصور کنید شما می خواهید نوشته های خاصی را ویرایش کنید و در سایت خود هزاران نوشته با موضوعات گوناگون دارید، پس برای پیدا کردن نوشته های مورد نظر باید زمان زیاد را صرف کنید. اما شما با دسته بندی کردن نوشته ها می توانید به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید.

یک نکته مهم برای دسته بندی مطالب

برخی از مدیران سایت ها تصور می کنند که ایجاد دسته بندی ها زیاد به نفع سایت است اما این تصوری کاملا اشتباه است. در واقع دسته بندی کردن مطالب دارای اصولی است که باید به آن ها توجه کرد. برای مثال شما یک سایت با موضوع معرفی انواع محصولات الکترونیکی را دارید پس برای دسته بندی کردن موضوعات و اخبار نباید سراغ تک تک محصولات بروید بلکه می توانید با دسته بندی کردن انواع دستگاها مانند موبایل، تبلت، لپ تاپ و… دسته بندی اصولی تر را ایجاد کنید.

در نظر داشته باشید سایت های بزرگی مانند دیجیکالا با این که دسته بندی های زیادی دارند اما دسته بندی آن ها مربوط به کالا می شود نه دسته بندی مطالب خود سایت. از این گذشته حتی دسته بندی محصولات هم طوری ایجاد و به نمایش گذاشته شده اند که مخاطب را گیج نمی کنند.

دسته بندی کردن مطالب

برای مدیریت دسته ها از پیخوان وارد مسیر نوشته ها > دسته ها شده و همانطور که در تصویر پایین هم می بینید به ایجاد یا مدیریت دسته ها بپردازید.

دسته بندی کردن مطالب

همانطور که از تصویر هم پیداست شما باید برای ساخت یک دسته بندی جدید ابتدا نام آن را وارد کنید سپس نامک آن را بسازید و در آخر روی دکمه افزودن دسته کلیک کنید تا دسته جددی برای شما ایجاد شود. توجه داشته باشید که شما می توانید برای دسته بندی های خود زیر دسته هم ایجاد کنید، برای این کار کافیست نام و نامک دسته مورد نظر را وارد کنید و در نهایت از قسمت دسته مادر، یک دسته مادر به عنوان سر دسته انتخاب کنید در واقع با این کار دسته جدید شما زیر دسته آن دسته مادر محسوب می شود.

 ساخت دسته ها و مدیریت دسته ها

ایجاد زیر دسته جدید و تنظیم دسته در وردپرس

در پنجره سمت چپ هم می توانید تمام دسته های ایجاد شده خود را ببینید و آن ها را ویرایش، ویرایش سریع یا پاک کنید و یا با زدن روی نمایش صفحه آن دسته بندی را مشاهده کنید در آخر هم می توانید با استفاده از کار های دسته جمعی به مدیریت گروهی دسته ها بپردازید.

 کار های دسته جمعی و مدیریت گروهی دسته ها

نکته : شما از طریق صفحه نوشته ام می توانید علاوه بر انتخاب دسته بندی ها، دسته بندی جدید هم ایجاد کنید اما نمی توانید نامک را خودتان ایجاد کنید چون نام خود دسته به عنوان نامک نیز در نظر گرفته می شود.

نامک

نامک در واقع آدرس آن دسته بندی در سایت است و شما با کلیک روی نمایش در صفحه دسته ها وارد صفحه آن دسته بندی با نمکی که انتخاب کرده اید می شوید. در تصویر زیر هم می توانید نامک دسته ایجاده شده بازی ها را ببینید.

نامک در واقع آدرس آن دسته بندی در سایت است

جمع بندی مدیریت دسته ها در وردپرس

در این آموزش به اهمیت دسته بندی ها در وردپرس پی بردیم و دلایل دسته بندی کردن مطالب سایت را برسی کردیم. پس توجه داشته باشید برای دسته بندی کردن، ایجاد دسته بندی های زیاد و پی در پی نه تنها مفید نیست بلکه به ضرر سایت هم تمام می شود. به همین دلیل باید از دسته بندی های اصولی در سایت استفاده کنیم تا مخاطبین سایت گیج و سردرگم نشوند و بتوانند به راحتی مطالب مورد نظر خود را پیدا کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *