غیرفعال کردن فید RSS در وردپرس

غیرفعال کردن فید RSS

بسیاری از سایت‌ها برای تأمین مطالب سایت خود از مطالب سایت‌های دیگر استفاده می‌کنند. در اکثر موارد این کار را با استفاده از ربات‌های فیدخوان انجام می‌دهند. این کار به خودیه خود مشکلی ندارد اما در بعضی از سایت‌ها که رقابت لحظه‌ای است این کار لطمه سنگینی روی سایت مرجع وارد خواهد کرد. در ادامه به آموزش غیرفعال کردن فید RSS در وردپرس می‌پردازیم.

غیرفعال کردن فید RSS

در بسیاری از سایت‌ها مانند سایت‌های خبری و سایت‌هایی که برای رتبه‌های اول گوگل رقابت می‌کنند زمان اهمیت ویژه‌ای دارد. همان‌طور که اشاره شده سایت‌های زیادی هستند که با استفاده از فید RSS مطالب سایت‌های دیگر را روی سایت خود قرار می‌دهند.

برای مثال شما یک سایت خبری دارید و برای تهیه یک خبر یا مقاله خاص زحمت زیاد کشیده‌اید. حالا فرض کنید پس از انتشار مطلب موردنظر و قبل از ایندکس شدن آن در گوگل، رقیب شما بدون هیچ زحمتی و با استفاده از ربات‌های فیدخوان مطلب شما را روی سایت خود قرار دهد.:(

روش غیرفعال کردن آر اس اس

برای غیرفعال کردن این فید ابتدا از پیشخوان وردپرس یا هاست خود وارد فایل function.php شده و قطعه کد زیر را در آن وارد کنید.

<?php
  function cwc_disable_feed() {
    wp_die( __(
'هیچ خبرنامه ای روی سایت ما فعال نیست. می توانید به صفحه اصلی سایت برگردید!'
) );
}
add_action('do_feed', 'cwc_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rdf', 'cwc_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rss', 'cwc_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rss2', 'cwc_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_atom', 'cwc_disable_feed', 1);
    ?>

عوارض جانبی !

غیرفعال کردن فید RSS در وردپرس برای برخی از سایت‌ها اهمیت زیاد دارد اما باید در نظر بگیرید که بعد از از کار انداختن آر اس اس، خبرنامه ایمیلی شما از کار خواهد افتاد و دیگر نمی‌توانید از این ویژگی در سایت خود استفاده کنید.

جمع‌بندی

در این آموزش وردپرس به کاربرد فید RSS اشاره کردیم و گفتیم که از این فید برای استفاده مطالب سایت‌ها روی دیگر سایت‌ها کاربرد دارد. اما گاهی اوقات این ویژگی باعث لطمه زدن به سایت مرجع می‌شود که با استفاده از توابع وردپرس اقدام به غیرفعال کردن آن کردیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *