قالب وردپرس چیست ؟

قالب وردپرس چیست ؟

بعد از این که سایت خودمان را با وردپرس راه اندازی کردیم نوبت به نصب قالب میرسد. اما قالب وردپرس چیست ؟ قالب وردپرس شکل و ظاهر سایت ماست. در واقع هر چیزی که ما توی سایت میبینیم مثل : فونت نوشته ها، اندازه عکس ها، جایگاه المان ها و… همان قالب سایت ما رو تشکیل میدهند. پس میشود نتیجه گرفت که انتخاب قالب خوب برای وردپرس نقش خیلی مهمی تو رشد و توسعه سایت ما همچنین جذب مخاطب دارد. پس با ما تو مقاله قالب وردپرس چیست همراه باشید تا بیشتر با قالب ها آشنا شویم.

قالب وردپرس چیست ؟

قالب وردپرس چه کار هایی انجام می دهد ؟

قالب وردپرس چیست ؟

وظیفه قالب های وردپرس جمع آوری محتوا ها و داده های ذخیره شده در وردپرس و نمایش آنها در مرورگر است. در حقیقت زمانی که شما روی سایت خود یک قالب نصب می کنید، تصمیم میگیرید که محتوا های روی سایت شما چگونه به نمایش در آیند. خبر خوب این که قالب های وردپرس بسیار قدرتمند و متوع هستند به همین دلیل شما می توانید هر آنچه در ذهن خود دارید را روی سایت خودتان پیاده سازی کنید.

قالب وردپرس از چه چیزهایی تشکیل شده است ؟

قالب وردپرس چیست ؟

اگر بخواهیم خیلی ساده اجزای تشکیل دهنده قالب را تعریف کنیم، به مجموعه از فایل ها میرسیم که با قرار گرفتن در کنار یکدیگر قالب وردپرس را تشکیل می دهند و هر آنچه که در سایت قابل مشاهده است را می سازند. برای ساختن قالب وردپرس باید از زبان های نشانه گذاری Html/Css و زبان برنامه نویسی Js استفاده کرد. همچنین برای هوشمند سازی (پویا کردن) قالب وردپرس به زبان برنامه نویسی PHP نیاز است.

انواع قالب های وردپرس

قالب وردپرس چیست ؟

قالب ها انواع مختلفی مثل : خبری، شرکتی، فروشگاهی، خدماتی، دانلودی و… دارند، پس شناختن انواع قالب های وردپرس برای ایجاد سایت امری ضروری است، چون با توجه به فرمت سایت، باید قالب مناسب را شناسایی و انتخاب کرد. برای مثال شما می خواهید یک سایت خبری راه اندازی کنید، پس باید یک قالب خبری تهیه کنید که ویژگی های آن نیاز های شما را برای یک سایت خبری برطرف کند و به راحتی آن را برای خود شخصی سازی کنید. در واقع شما باید قالبی انتخاب کنید که اجزای تشکیل دهنده و چیدمان آن برای خبر رسانی مناسب باشد.

استفاده از قالب مناسب برای سایت

قالب وردپرس چیست ؟

استفاده از قالب مناسب برای سایت، نقش بسیار مهمی در جذب مخاطب و رشد سایت شما دارد. برای انتخاب یک قالب در درجه اول باید به فرمت و نوع قالب توجه کنید. یک قالب خوب باید سرعت لود خوبی داشته باشد و روی عملکرد سایت تاثیر منفی نداشته باشد. ریسپانسیو بودن یا واکنش گرا بودن قالب یکی از مهم ترین ویژگی های قالب است که در سئو سایت تاثیر بسزایی دارد. همچنین قالب باید کاربردی باشد، بطوری که وقتی مخاطب وارد سایت شد بدون این که گیج شود کار خود را انجام دهد.

جمع بندی

تا اینجا با قالب و انواع آن آشنا شدیم، همچنین به اهمیت انتخاب قالب مناسب برای سایت پی بردیم. پس اگر می خواهید سایت شما در رشد و جذب مخاطب موفق باشد، باید قالبی مناسب برای سایت انتخاب کنید. در جلسه بعدی می خواهیم نحوه نصب قالب وردپرس و انواع قالب های رایگان و پولی را باهم برسی کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *