مدیریت کاربران در وردپرس مثل آب خوردن

مدیریت کاربران در وردپرس مثل آب خوردن

در این آموزش به مدیریت کاربران در وردپرس می پردازیم. همانطور که از اسم این بخش پیداست با بخش کاربران در وردپرس، می توان کاربران مختلف سایت را دسته بندی و مدیریت کرد. همچنین می توان اطلاعات مختلف کاربران را مشاهده یا ویرایش کرد، کاربر جدید اضافه کرد، کابری را حذف کرد و… .

مدیریت کاربران در وردپرس

مدیریت کاربران در وردپرس و تعیین نقش به چه دردی میخورد ؟ تصور کنید شما مدیر یک وب سایت خبری بوده و به دنبال استخدام نویسنده برای سایت خود هستید، همچنین می خواهید فردی که استخدام کرده اید دسترسی محدودی به قسمت های مختلف سایت داشته باشد و فقط بتواند انتشار مطلب کند، برای این کار از بخش کاربران وردپرس کمک می گیریم.

عضویت کاربران در وردپرس

ابتدا باید توجه داشته باشید که قابلیت عضویت در سایت شما فعال باشد. برای فعال کردن عضویت در وردپرس وارد پیشخوان وردپرس شده و از قسمت تنظیمات روی عمومی کلیک کنید.

عضویت کاربران در وردپرس

حالا مانند تصویر بالا تیک گزینه عضویت را بزنید تا قابلیت عضویت در سایت فعال شود.

عضویت در سایت ها با توجه به نقش های موجود در سایت با هم متفاوت است. برای مثال در یک سایت چند فروشگاهی یک پنل برای عضویت فروشندگان وجود دارد و یک دیگری برای خریداران که نحوه عضویت در این دو پنل با یکدیگر متفاوت است.

بخش کاربران وردپرس

برای مدیریت کاربران وردپرس، از پیشخوان روی کاربران کلیک کنید. بعد از کلیک روی این قسمت زیر منوی همه کاربران برای شما باز می شود.

بخش کاربران وردپرس

همانطور که در تصویر بالا هم می بینید در پنجره باز شده می توانید لیست تمام کاربران و اعضای سایت خود را ببینید، آن ها را ویرایش کنید، پروفایل آن ها را به همراه نوشته ها در سایت ببینید، نقش آن ها را ببینید، تعداد نوشته های هرکس را مشاهده کنید، نقش ها را تغییر دهید و … .

افزودن کاربر جدید در وردپرس

برای اضافه کردن جدید، پس از کلیک کردن روی کاربران در پنجره جدید افزودن را انتخاب کنید.

افزودن کاربر جدید در وردپرس

در صفحه جدید باید اطلاعاتی مثل نام و نام خانوادگی، نام کاربری، ایمیل، رمز عبور و … را وارد کرده سپس نقش کاربر را تعیین کنید و روی افزودن کاربر کلیک کنید تا کاربر جدید اضافه شود.

جمع بندی مدیریت کاربران در وردپرس

در این آموزش به راه های مدیریت کاربران وردپرس پرداختیم. آشنایی با مدیریت کاربران برای سایت های بزرگ یا سایت هایی که ترافیک بالایی دارند اهمیت زیادی دارد. همچنین ممکن است شما افرادی را برای نوشتن، seo یا موارد دیگر استخدام کنید و بخواهید دسترسی های مختلفی را به آن ها بدهید، پس مدیریت کاربران در وردپرس ضروری است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *