ایجاد گالری تصویر در وردپرس بدون افزونه

ایجاد گالری تصویر در وردپرس بدون افزونه

چگونه در وردپرس گالری تصویر ایجاد کنیم؟ این سؤالی است که در این آموزش به جواب آن می‌رسیم و ازاین‌پس در صورت نیاز می‌توانیم از گالری تصویر در وردپرس استفاده کنیم که قطعاً تأثیر مثبتی هم در تجریه کاربری سایت خواهد داشت.

ایجاد گالری تصویر در وردپرس

اگر دقت کرده باشید در اکثر سایت‌ها برای مثال در سایت آموزشی فکت وردپرس تصاویر مربوط به نوشته‌ها با توجه به این‌که مطالب آموزشی هستند و آموزش هم مرحله‌به‌مرحله است پس تصاویر زیر هم قرار می‌گیرند. اما در برخی از سایت‌ها با توجه به فرمت و نوع آن سایت، نیاز است تا یک گالری از تصاویر ایجاد شود.

برای مثال شما یک سایت مربوط عکاسی دارید و می خواهید تصاویر مربوطه را یکجا به کاربران سایت نمایش دهید. قطعا اگر کاربر برای دیدن همه این عکس ها ناچار باشد به پایین اسکرول کند تاثیر بدی روی تجربه کاربری سایت خواهد داشت.

آموزش ساخت گالری تصویر در وردپرس

برای ایجاد گالری تصویر بدون افزونه ابتدا از پیشخوان وردپرس وارد نوشته ها شوید. سپس یک نوشته جدید ایجاد می کنید یا برای افزودن گالری در یک نوشته قبلی، روی ویرایش کلیک کنید.

آموزش ساخت گالری تصویر در وردپرس
 ایجاد گالری تصویر بدون افزونه

حالا مانند تصویر بالا روی آیکون افزودن بلوک کلیک کرده و در منوی بلوک های مشترک گالری را انتخاب کنید.

بلوک های مشترک گالری

حالا می‌توانید با استفاده از گزینه بارگذاری، تصاویر گالری خود را آپلود کنید یا این‌که با استفاده از گزینه کتابخانه پرونده‌های چندرسانه‌ای تصاویر گالری خود را از رسانه وردپرس انتخاب کنید.

کتابخانه پرونده های چند رسانه ای

بعد از انتخاب تصاویر و ایجاد گالری مانند تصویر بالا گالری ایجادشده را مشاهده می‌کنید.

حالا می توانید با امکاناتی که وردپرس برای گالری در نظر گرفته، تصاویر را جابجا کنید، چیدمان آن ها را تعیین کنید، تصاویر جدید به گالری اضافه کنید و … .

جمع بندی گالری تصویر

در این آموزش به نحوه ایجاد گالری در وردپرس پرداختیم. طبیعی است که در بعضی از سایت‌ها با توجه به فرمت آن‌ها استفاده زیادی از تصاویر می‌شود پس برای جذاب‌تر کردن سایت و نمایش بهتر تصاویر در وردپرس، استفاده از گالری می‌توانید تأثیر خوبی روی تجربه کاربری و زیبایی سایت داشته باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *