ایجاد فرم چند مرحله ای در المنتور + آموزش تصویری

ایجاد فرم چند مرحله ای در المنتور

در سری آموزش های رایگان صفحه ساز المنتور قصد دارم نحوه ایجاد فرم چند مرحله ای در المنتور را به شما دوستان همیشگی فکت وردپرس آموزش دهم و یک فرم حرفه ای را باهم طراحی و پیاده سازی کنیم و این آموزش یکی از کاربردی ترین آموزش های المنتور می باشد که می توانید به صورت رایگان در فکت وردپرس آن را یاد بگیرید .

قبل از همه چی این نکته را به شما بگم که برای استفاده از المان فرم در المنتور حتما بایستی افزونه المنتور پرو را خریداری و نصب کرده باشید و حتی می توانید نسخه رایگان و لایسنس دار این افزونه را در گوگل جستجو و دانلود کنید چرا که المان فرم در نسخه رایگان آن غیرفعال می باشد و نمی توانید از آن استفاده کنید.

ایجاد فرم چند مرحله ای در المنتور

به صورت پیش فرض فرم ها در صفحه ساز المنتور در حالت تک مرحله ای می باشند و فقط با وارد کردن نام و نام خانوادگی و همچنین پیغام و آدرس ایمیل می توانید درخواست های خود را  ارسال کنید , اما در این آموزش یاد میگیرید که با چندتا نکته کلیدی فرم های چند مرحله ای بسیار زیبا را طراحی و روی قالب خودتان پیاده سازی کنید .

برای استفاده از صفحه ساز المنتور به پیشخوان وردپرس و سپس از طریق بخش برگه ها, ویرایشگر المنتور را اجرا می کنیم اگر در مورد ویرایشگر المنتور اطلاعاتی ندارید می توانید در فکت وردپرس مقاله آشنایی کلی با صفحه ساز المنتور را مطالعه کنید .

بعد از ورود به ویرایشگر المنتور المان فرم را با استفاده از کشیدن و رها کردن به بخش مورد نظر انتقال می دهیم .

ایجاد فرم چند مرحله ای در المنتور

همان طور که مشاهده میکنید فرم مورد نظر به صورت پیش فرض برای ما ایجاد شد که شامل فیلدهای اسم,ایمیل,پیغام و دکمه فرستادن می باشد .

ایجاد فرم چند مرحله ای در المنتور

تنظیمات فرم در المنتور

حال از بخش تنظیمات المان فرم چند مرحله ای را ایجاد و پیاده سازی میکنیم . برای اینکار ابتدا از قسمت فیلدهای فرم روی دکمه افزودن آیتم کلیک کنید و یک آیتم جدید انتخاب کنید .

ایجاد فرم چند مرحله ای در المنتور

نکته :  برای استفاده از فرم های چند مرحله ای حتما نسخه افزونه المنتور پرو را بروزرسانی کرده باشید چرا که در نسخه های قبلی این قابلیت وجود ندارد.

سپس روی آیتم انتخابی یک کلیک و از بخش مربوطه از لیست کشویی قسمت نوع, آن را روی مرحله قرار دهید . سپس از قسمت برچسب یک نام برای آن انتخاب ,از قسمت دکمه قبلی می توانید نام دکمه قبلی را بنویسید به طور مثال ( مرحله قبلی ) , همچنین از قسمت دکمه بعدی هم یک اسم برای دکمه مراحل بعدی انتخاب کنید همانند قسمت قبلی .

ایجاد فرم چند مرحله ای در المنتور

دوباره روی دکمه افزودن آیتم کلیک میکنیم و یک فیلد جدید از آیتم ها را انتخاب میکنیم به طور مثال من آیتم را قسمت نوع ,آن را روی تلفن قرار می دهم و برای آن یک نام و محل نگهدارنده مانند عکس زیر انتخاب میکنم . منظور از محل نگهدارنده همان ( به طور مثال می باشد ) که داخل فیلد فرم ها به نمایش در می آید .

ایجاد فرم چند مرحله ای در المنتور

ایجاد مراحل فرم در المنتور

همچنین برای مراحل بعدی می توانید دوباره روی افزودن آیتم کلیک و از قسمت نوع آن را روی مرحله قرار دهید و مرحله به مرحله فرم خود را ایجاد و پیاده سازی کنید . اگر دقت کرده باشید در بالای فرم ما به صورت عدد و متن مراحل فرم را نمایش می دهد , اگر میخواهید این مراحل را تغییر دهید کافیه از بخش تنظیمات مراحل و سپس از قسمت نوع , از لیست کشویی یک آیتم را به دلخواه انتخاب و ازآن استفاده کنید .

ایجاد فرم چند مرحله ای در المنتور

به پایان آموزش ایجاد فرم چند مرحله ای با المنتور رسیدیم , امیدوارم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد , خوشحال می شویم با نظرات و پیشنهادات خود در راستای هرچه بیشتر کمی و کیفیت آموزش ها  به ما کمک کنید تا بهترین آموزش ها را برای شما کاربران تهیه و تنظیم کنیم .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *