در این آموزش می‌خواهیم به نحوه قرار دادن دکمه ادامه مطلب در وردپرس بپردازیم. توجه داشته باشید که منظور ما از اضافه کردن دکمه ادامه مطلب در نوشته‌ها است. برای این کار راه‌های مختلفی وجود دارد که ما در این آموزش به دنبال بهترین و راحت‌ترین راه هستیم، با ما همراه باشید.

افزودن دکمه ادامه مطلب

اگر دفت کرده باشید در بسیاری از سایت‌ها پس از ورود به آرشیو مطالب می‌توانید عناوین مطالب را همراه تصویر شاخص آن مشاهده کنید. طبیعتاً برای دیدن کامل آن مطلب نیز باید روی دکمه ادامه مطلب کلیک کنید تا بتوانید همه نوشته را مشاهده کنید.

پس به کاربرد دکمه ادامه مطلب پی بردیم. اما چگونه از دکمه‌های ادامه مطلب در وردپرس استفاده کنیم؟ برای این کار راه‌هایی مثل:
ویرایش فایل single.php در قالب سایت
استفاده از ویژگی چکیده مطالب وردپرس
استفاده از تگ more در ویرایشگر نوشته وردپرس
و…

وجود دارد و چون دو راه اول وابسته به قالب سایت است پس ما از راه سوم که بهترین روش برای اضافه کردن دکمه در وردپرس است استفاده می‌کنیم.

نکته: اکثر قالب‌ها دارای ساختار از پیش تعیین شده برای ادامه مطلب هستند یعنی در اکثر قالب‌ها قسمتی از عنوان یا نوشته در آرشیو مطلب نمایش داده می‌شود و برای دیدن تمام نوشته باید به ادامه مطلب بروید.

آموزش افزودن دکمه ادامه مطلب

برای اضافه کردن دکمه در وردپرس ابتدا وارد نوشته‌ها در وردپرس شده و قسمتی را که می‌خواهید به‌عنوان چکیده نمایش داده شود را نوشته و سپس روی آیکون افزودن بلوک کلیک کنید.

حالا در پنجره جدید روی عناصر طرح کلیک کرده و از گزینه‌های موجود، بیشتر را انتخاب کنید.
همانطور که در تصویر زیر می‌بینید یک خط مقطع (تکه‌تکه شده) ایجادشده است که همه نوشته‌های بعد این خط در ادامه مطلب به نمایش در می‌آیند.
جمع‌بندی دکمه ادامه مطلب در وردپرس

همان‌طور که مشاهده کردید در این آموزش به نحوه ایجاد دکمه ادامه مطلب در وردپرس پرداختیم و مواردی که می‌توان از این دکمه کاربردی در آن استفاده کرد را نیز ذکر کردیم. توجه داشته باشید استفاده از این ویژگی در بسیاری از قالب‌ها در حالت پیش‌فرض وجود دارد و استفاده کردن از ویژگی بیشتر در این قالب‌ها تأثیری ندارد.

فهرست آموزش ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست